Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Ciągle szybciej, ciągle więcej – dzięki wykorzystaniu rdzenia „Gulftown” seria procesorów Core i7 wzbogaciła się o model Core i7-980X, który ma aż 6 rdzeni i dwanaście wątków. Jest to najszybszy obecnie procesor przeznaczony dla komputerów PC.

Na konferencji Game Developers wszystkim znana firma Intel zaprezentowała nowy procesor przeznaczony dla najbardziej wymagających graczy. Będzie to Core i7-980X, pierwszy sześciordzeniowy procesor oparty na rdzeniu „Gulftown”, przeznaczony dla komputerów biurkowych i wyprodukowany w technologii 32nm. Dzięki technologii Hyper Threading będziemy mieli do dyspozycji aż 12 wątków procesora, co powinno zadowolić nawet najbardziej żądnych mocy użytkowników.

 

Na tej samej konferencji Intel zapowiedział wprowadzenie Intel Graphics Performance Analyzers (Intel GPA), czyli narzędzia, które pomoże producentom w analizie i optymalizacji ich gier. Oczywiście, tyczy się to tylko architektury Intel Core. Intel GPA zapewni głęboką analizę kodu programu, co pozwoli producentom łatwo odnaleźć punkty kodu ograniczające wydajność. Narzędzie to jest szczególnie polecane do optymalizacji gier na laptopy ze zintegrowaną kartą graficzną Intel GMA HD.

 

Cena procesora Core i7-980X będzie wynosiła 3600zł, jak większości procesorów serii Extreme Edition Intela.

 

Źródło: PCLaunches


Autor wpisu: pw

Jeden komentarz :) w artykule: ”Dziś premiera Core i7-980X”

  1. NBA2K16 pisze:

    NBA2K16…

    Very good Site, Carry on the fantastic work. Thanks a lot!….