Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jest wielka, jest potężna, jest… droga. Tak można scharakteryzować najnowszą dwuprocesorową płytę główną firmy EVGA, która wprost została stworzona do bicia rekordów – zarówno prędkości, jak i poboru energii.

Minęły już dwa miesiące odkąd EVGA zapowiedziała premierę płyty głównej Classified SR-2 wyposażoną w potężny chipset Intel 5520. Na szczęście projekt ten nie został anulowany i płyta ta jest już dostępna w przedsprzedaży na stronie producenta.

 

Ta kosztująca aż 600 dolarów płyta wyprodukowana jest w niestandardowym formacie HTPX i posiada dwa gniazda dla procesorów Intel Xeon 5500/5600 zasilanych poprzez system 8+2 faz. Wspierane będą przez maksymalnie 24GB pamięci operacyjnej DDR3 RAM oraz dwa mostki NF200 podłączone do siedmiu złącz PCI-Express x16 umożliwiających stworzenie konfiguracji 2-way/3-way/Quad-SLI czy CrossFireX. O miejsce na nasze dane także nie musimy się martwić, a to za sprawą 2 portów SATA 6 Gbps oraz 6  SATA 3Gbps. Pozwoli nam to osiągnąć prawdziwie bezkompromisową wydajność komputera.

 

Najnowsza płyta główna firmy EVGA posiada także podwójny Gigabit Ethernet, kontroler Audio 7.1, po dwa złącza USB 3.0 oraz eSATA, zworki wyłączające złącza PCI-E, przyciski na płycie głównej odpowiedzialne za Clear CMOS, Power oraz Reset, a także obsługę gadżetu EVBot OC.

 

EVGA Classified SR 2 board 04 Dwuprocesorowa płyta główna EVGA Classified już w przedsprzedaży

 

EVGA Classified SR-2 powinna trafić do sklepów już w przyszłym tygodniu.

 

Źródło: TechConnect

Komentarze wyłączone.