Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Do tej pory netbooki kojarzyły się przede wszystkim z platformą Intela i procesorem Atom. Czasy jednak się zmieniają, i coraz więcej producentów tego typu komputerów projektuje je w oparciu o platformę ARM, która pozwala na znaczną redukcję wagi i poboru energii względem konstrukcji x86.

Tak jest też i w tym przypadku: jak się dowiedzieliśmy, firma Dell pracuje nad parą nowych, 11-calowych netbooków, których głównym atutem będzie niecodzienne dla tego typu urządzeń wyposażenie w procesory ARM i Android OS lub Moblin, system operacyjny bazujący na linuxie.

 

Nowe netbooki Della zostały nazwane roboczo Sparta i Athens. Będą to bardzo lekkie (900g w przypadku Athens) i smukłe maszyny z 11-calowymi wyświetlaczami o rozdzielczości 1024×768, nieznanymi jeszcze modelami procesorów ARM, a także kilka interfejsów komunikacyjnych – takich jak WiFi, Bluetooth czy opcjonalne 3G. Podstawową różnicą między tymi modelami będzie obrotowy wyświetlacz w modelu Sparta, dzięki czemu zostanie on pełnokrwistym tabletem (ekran będzie prawdopodobnie obsługiwał technologię Multi-Touch). 


Najnowsze ultraprzenośne komputery Della oparte na architekturze ARM powinny pojawić się na przełomie sierpnia i września. Wtedy też powinniśmy poznać ceny tych urządzeń.

 

Źródło: TechConnect

Komentarze wyłączone.