Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Acer prezentuje przenośny komputer z Radeonem HD 5850.Acer nie próżnuje: po udanej linii małych notebooków z procesorami CULV Intela właśnie wyprzedził wszystkich swoich rywali w zapewnieniu nam wydajności komputera stacjonarnego w dużo mniejszej obudowie notebooka, którym w tym przypadku jest model Aspire 8942G-728G1280TWN.

Ten potężny laptop wyposażony w procesor Core i7-720QM taktowany częstotliwością 1.6Ghz, ma na swoim pokładzie 8GB pamięci DDR3, dwa dyski 640GB i napęd Blu-Ray, potrzebny by wyświetlać filmy na 18.4 calowej matrycy FullHD LED. Jakby tego było mało jest to pierwszy na świecie notebook wyposażony w kartę graficzną Mobile Radeon HD 5850 z 1GB pamięci DDR5. Jednocześnie został pierwszym notebookiem wspierającym DirectXa 11.

Połączeń także nie brakuje: mamy do dyspozycji między innymi cztery porty USB, WiFi a/b/g/n, Bluetooth, złącze ExpressCard, HDMI, czytnik kart 5 w 1. Jak zwykle nie ma nic za darmo: cała ta potęga będzie wraz z ośmiokomorową baterią ważyć 4.6kg, czyli mniej więcej tyle ile dwa standardowe 15 calowe laptopy. Cena i data premiery nie jest jeszcze znana. 

  Źródło: Fudzilla

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.