Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Firma IBM, która niedawno została wchłonięta przez chińskiego potentata Lenovo, od zawsze kojarzyła się z solidnymi maszynami do pracy. Tak jest też w przypadku prezentowanego tutaj modelu IdeaPad V460, zapowiadanego trzy miesiące temu na targach CES.

Na targach CES, które odbyły się w styczniu tego roku, firma IBM Lenovo zapowiadała wprowadzenie nowej, odświeżonej serii komputerów przenośnych IdeaPad. Obietnica została dotrzymana, a jednym z pierwszych laptopów tej serii jest omawiany tutaj 14-calowy V460, który właśnie został dodany do sklepu internetowego producenta.

 

Jak mogliśmy się domyślić, komputer ten oparty jest na platformie mobilnej Intel Calpella – wyposażony jest zatem w procesor Core i3 330M 2.13GHz wraz z wbudowaną kartą graficzną GMA HD, 14-calowy wyświetlacz podświetlany diodami LED o proporcjach 16×9 o rozdzielczości 1366×768 pikseli, 4GB pamięci RAM,  320GB dysk twardy, nagrywarkę DVD, gigabit Ethernet, WiFi, Bluetooth 2.1, oraz 6-komorową baterię. Możemy spodziewać się około 4-5 godzin pracy na pełnej baterii.  


Lenovo IdeaPad V460 02r Biznesowy notebook IdeaPad V460 od Lenovo

 

Lenovo IdeaPad V460 będzie miał zainstalowany system operacyjny Windows 7 Home Premium 64bit i kosztować będzie od 899 dolarów. Cena i data premiery w Polsce nie została jeszcze ustalona, ale nie powinniśmy długo czekać.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.