Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Po bardzo udanym systemie Windows 7 nadchodzi czas na jego następcę, który – zdaniem Steve’a Ballmera – ma być tak rewolucyjny, że się boi o jego wyniki sprzedaży. Czy zatryumfuje jak XP i 7, czy raczej polegnie jak Vista?

W niedawno udzielonym wywiadzie szef firmy Microsoft, Steve Ballmer, powiedział, że następny system operacyjny Microsoftu będzie na tyle rewolucyjny, iż może okazać się wielkim hitem lub – jak pokazał przykład Visty – kompletną porażką.

 

System Windows 8 zdaniem Ballmera jest najbardziej ryzykownym projektem w historii tej firmy. Niestety, nie wiadomo dokładnie, co będzie tą najważniejszą zmianą – chodzą słuchy, iż wprowadzona zostanie bardzo zaawansowana obsługa dotykowa, lub przeniesienie systemu w chmurę. Te drugie rozwiązanie oznaczałoby gigantyczne oszczędności dla wielu firm i użytkowników, a dla samej firmy wytępienie piractwa, jednak z drugiej strony oznaczałoby możliwość inwigilacji systemu przez Microsoft, problemy z bezpieczeństwem naszych danych oraz konieczność stałego podpięcia do Internetu. Wiemy także i kilku innych potencjalnych usprawnieniach, które będą raczej prozaiczne: ma się pojawić sprzętowy przycisk odzyskiwania systemu, lepsze wykorzystanie kamer internetowych (na przykład w celu automatycznego logowania), czy skrócenie czasu uruchamiania komputera (co wynikałoby z przeniesienia systemu w chmurę).

 

Poniżej film z konferencji – niestety, tylko dla znających język angielski.

 


 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.