Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Piractwo szkodzi głównie uczciwym klientom – niestety ta teza po raz kolejny się sprawdza. AutoMapa rezygnuje ze wspierania nawigacji marki Lark, obecnie jednych z najtańszych na naszym rynku.

AutoMapa zrezygnowała ze współpracy z producentem nawigacji Lark i jednocześnie zaprzestała wsparcia programowego dla tych urządzeń nawigacyjnych.

 

Jak wynika z danych działu wsparcia użytkowników AutoMapy, znaczna część nielegalnych kopii AutoMapy instalowana jest na najprostszych i najtańszych urządzeniach nawigacyjnych oferowanych z uproszczonymi wersjami map. Jak poważna jest skala piractwa uwidoczniło ostatnie działanie firmy blue|mental, która doprowadziła do usunięcia ponad 100 tysięcy nielegalnych kopii AutoMapy z serwisu Chomikuj.pl.

 

W chwili obecnej, żadne z urządzeń marki Lark nie ma aktualnego certyfikatu AutoMapy, dlatego też nie możemy zagwarantować, że urządzenia te będą poprawnie funkcjonować z najnowszymi wersjami AutoMapy – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy. Przy silnym rozwoju usług dodatkowych, takich jak AutoMapa Traffic pozwalającej na wyznaczanie tras z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej, jest niezwykle istotne, aby współpraca urządzenia z oprogramowaniem odbywała się bez jakichkolwiek problemów.

 

Lista certyfikowanych urządzeń nawigacyjnych partnerów OEM AutoMapy dostępna jest na stronie www.AutoMapa.pl w zakładce Produkty/ Wymagania Sprzętowe.

 

Źródło: AutoMapa

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.