Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Firma Intel właśnie przedstawiła światu aplikację World Browser, która dzięki wykorzystaniu rzeczywistości rozszerzonej, GPS, kamery oraz kilku czujników, potrafi nam zaprezentować szczegółowe informacje o miejscu w którym się aktualnie znajdujemy.

Firma Intel zaprezentowała mobilną aplikację World Browser, wykorzystującą rzeczywistość rozszerzoną, działającą na urządzeniach typu MID (Mobile Internet Device) z procesorami Atom. 

 

Dzięki temu niewielkiemu programowi użytkownicy mogą lepiej zrozumieć otaczający ich świat. Dzięki zrobieniu zdjęcia tego, co widzą, aplikacja wyszuka w sieci Internet wszelkie dane dotyczące tego miejsca. Będzie to możliwe dzięki zaawansowanym algorytmom komputerowych modeli widzenia, rozpoznających obiekty na obrazie. Dostaniemy wtedy wzbogacony o dodatkowe informacje obraz świata, co będzie przydatne na przykład podczas zwiedzania historycznych miejsc. 


World Browser jest kolejnym z programów wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną, który rozpoznaje obiekty z jeszcze wyższą precyzją niż było to możliwe do tej pory. Nic dziwnego zresztą – energooszczędne czujniki i wyszukiwanie punktów orientacyjnych w obrazach wykonywane w większości w chmurze skutkują niemal natychmiastowym dostępem do interesujących nas informacji. 

 

intel aug ia 1 Atom rozszerzy naszą rzeczywistość

 

O ile urządzenia MID z procesorem Intel Atom nie zdobędą nigdy większej popularności, to wersja tej aplikacji dla smartfonów z systemem operacyjnym Windows Phone 7 powinna podbić serca użytkowników (wliczając w to japońskich turystów).

 

Źródło: Intel

Komentarze wyłączone.