Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Apple zatrudniło Richarda DeVaul, specjalistę zajmującego się „ubieralnymi” komputerami. Jak czytamy w CV, które DeVaul umieścił w serwisie Linkedin, został on powołany na stanowisko Senior Prototype Engineer.Jest on doktorem MIT-u, gdzie specjalizował się w technologiach interakcji pomiędzy człowiekiem a komputerem w zastosowaniach mobilnych i „ubieralnych”.
Jego praca doktorska dotyczyła „The Memory Glasses”, czyli zakładanego na głowę wyświetlacza służącego do wspierania pamięci. Był też organizatorem i szefem prowadzonego w MIT projektu badawczego o nazwei MIThril, którego celem były eksperymenty z komputerami wszytymi w ubranie.

Po odejściu z Massachusetts Institute of Technology DeVaul założył firmę AWare Technologies, która współpracowała m.in. z DARPA.

Obecnie wiadomo tylko tyle, że DeVaul będzie pracował w laboratorium Apple’a zajmującym się „ubieralnymi” komputerami. Jego przełożonym będzie Jonny Ive, a DeVaul będzie jedną z kilku, obok Ive i Jobsa, osób, które znają szczegóły prac wspomnianego laboratorium.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.