Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Ten tydzień zdecydowanie będzie należał do firmy Apple. W Poniedziałek firma ogłosiła znakomite wyniki finansowe.Zysk netto w kwartale kończącym się 26 Grudnia 2009 roku wyniósł 3.38 miliarda dolarów. Pierwszy kwartał roku 2009 zamknął się natomiast na poziomie 2.26 miliarda dolarów. 1.12 miliarda dolarów więcej na pewno ucieszy akcjonariuszy.

Coraz większa konkurencja nie przeszkodziła sprzedać o 100% więcej telefonów niż w porównywalnym kwartale rok temu. Sprzedaż komputerów wzrosła tylko o 33% natomiast sprzedaż serii iPod spadła o 8% w stosunku do roku ubiegłego.

Kolejnym wielkim wydarzeniem dla firmy z pod znaku jabłuszka ma być odbywająca się dzisiaj konferencja (10.00 czasu Amerykańskiego) w San Francisco, na której jak głoszą plotki zostanie ogłoszony oficjalnie nowy członek rodziny. Apple Tablet, produkt który ma łączyć w sobie funkcje czytnika książek, internetu oraz różnego typu mediów. Produkt, który jak się sądzi zdetronizuje obecnego króla e-readeró czyli Kindle firmy Amazon.

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.