Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Czy tradycyjne LanParty skończyło się wraz z wprowadzeniem na rynek laptopów z szybkimi kartami graficznymi? Antec swoją najnowszą obudową LanBoy Air próbuje przekonać nas, iż komputery stacjonarne nadal mają się dobrze w tej dziedzinie.

Antec zaprezentował właśnie bardzo nietypową obudowę LanBoy Air. Tym, co tak bardzo wyróżnia tą obudowę, jest modularna konstrukcja, w której tradycyjne ścianki zastąpiły stalowe siatki, umożliwiające swobodny przepływ powietrza.

 

Nie oznacza to porzucenia wentylatorów – tych producent umieścił aż 5, i to o wielkości 120mm. Dwa z nich znalazły się z przodu, pozostałe z tyłu i z boku obudowy. To nie koniec możliwości LanBoya Air – dzięki dodatkowym zaczepom możliwe jest umieszczenie dodatkowych 10 wentylatorów, powodujących niemałe tornado wewnątrz tej obudowy.

 

Dzięki modularnej budowie możemy dowolnie zmieniać położenie 9 z 11 zatok na dyski twarde 3.5” oraz 2.5”, które mogą być zamontowane w autorskim systemie AirMount, redukującym wstrząsy i ułatwiającej wymianę podzespołów. Można także bez problemu dostosować położenie płyty głównej i zasilacza, który może znaleźć się zarówno nad, jak i pod płytą główną.

 

1285828768antec lanboy air 02 Antec prezentuje modularną obudowę LanBoy Air

modularność w pełnej krasie

 

Jak sama nazwa wskazuje obudowa firmy Antec przeznaczona została na LanParty. W związku z tym firma nie zapomniała o możliwości montażu najdłuższych kart graficznych – te mogą mieć nawet 38cm długości , poręcznego pojemnika na narzędzia oraz dwóch solidnych uchwytów do przenoszenia obudowy. Tak jak w większości współczesnych modeli mamy także do dyspozycji zewnętrzne porty USB – są ich trzy, w tym jedno zgodne z USB 3.0.

 

Najnowszy Antec LanBoy Air objęty zostanie 3-letnią gwarancję producenta oraz będzie dostępny w dwóch kolorach – żółtym i niebieskim.  Obudowa ta do tanich nie należy – producent wycenił ją na 220 dolarów.

 

 

Źródło: guru3d

Komentarze wyłączone.