Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Niektórym ciągle mało. Szybkie dyski HDD wraz z nadejściem ery SSD zostały przez entuzjastów PC błyskawicznie zapomniane, jednak nawet one im nie wystarczyły. Dla nich właśnie powstała karta Angelbird Wings, która w swej najbardziej rozbudowanej wersji pozwoli na osiągnięcie 1.02GB w zapisie i 900MB/s w odczycie.

Stworzenie dysków SSD przyczyniło się do powstania wielu nowych firm przedstawiających wyłącznie tego rodzaju produkty. Jednym z takich producentów jest praktycznie nieznana na polskim rynku firma Angelbird, która ostatnio zaprezentowała światu ciekawą modularną kartę SSD nazwaną Wings, korzystającą dla odmiany nie z interfejsu SATA a z PCI-Express.

 

Karta fimy Angelbird pozwala na umieszczenie w niej 1,2 lub 4 dysków SSD o pojemności 120GB wyposażonych w kontroler SandForce. W pełni wyposażony Wings będzie mieć zatem 480GB pojemności oraz 1.02GB/s w odczycie oraz 900MB/s w zapisie, zostając tym samym jednym z najszybszych nośników pamięci na rynku konsumenckim.

 

Producent karty Angelbird Wings obiecuje pełną kompatybilność z systemami operacyjnymi Windows, Linux oraz Mac OS X. Dodatkowo firma udostępnia narzędzie pozwalające w łatwy sposób stworzyć partycję z obrazem systemu i sterownikami,  znacznie przyspieszające przywracanie systemu do życia.

 

Karty Wings w pierwszej kolejności trafią na rynek amerykański. Wersja z jednym modułem SSD kosztować będzie 540 dolarów, dwumodułowa – 840 dolarów, a w pełni wyposażony model aż 1400 dolarów. Data premiery w Europie nie została podana do wiadomości.

 

Źródło: Fudzilla

Komentarze wyłączone.