Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Dlaczego spytacie? A dlatego że sam El Stivo (Steve Jobs jak go nazywają na zachodzie) twierdzi, że Flash jest przeżytkiem i zniknie z internetowej sceny jak stacje dyskietek z komputerów. Takie słowa w ustach wizjonera mogą zatrząś posadami niejednej firmy. Deklarację tą usłyszeli dziennikarze zebraniu na akcji promocyjnej iPada. Podczas tej prezentacji Steve dodał jeszcze, że Flash podzieli los takich technologii jak FireWire 400, wyświetlaczy LCD bez podświetlania Ledowego oraz sprzedawania muzyki na CD.

Tak mocne słowa wynikają zapewne z tego, że Flash widziany jest jako duże zagrożenie dla bezpieczeństwa platformy oraz jako zabójca baterii. Apple twierdzi, że implementacja tej technologii w iPadzie, skróciło by czas pracy urządzenia z 10 do 1.5 godziny. A to mogło by się nie spodobać użytkownikom.

Steve Jobs zasugerował rozwiązanie dla wydawców gazet, którzy potrzebują funkcjonalności jaką daje technologia Flash. Jego zdaniem rozwiązaniem jest konwersja do HTML5 oraz kodowanie materiału wideo kodekiem H.264. Jego zdaniem takie przejście jest banalnie łatwe. Minusem takiego rozwiązania jest odwieczny problem z kompatybilnością ze starszymi przeglądarkami.

Źródło: www.electronista.com

Autor wpisu: pw
Tagi: ,

Komentarze wyłączone.