Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Krzykliwy tytuł można by rzec lecz nie bez powodu. Oto bowiem pokazano światu tablet, który deklasuje najnowsze dziecko Appla pod każdym względem.Adam to produkt firmy Notion Ink. Obiecuje ona gotowy produkt przed wakacjami w cenie od 350 do 800 dolarów. W prezentacji jakiej prezes firmy CEO Rohan Shravan udzielił dla portalu www.technoholik.com możemy dokładnie zobaczyć dlaczego ich produkt jest znacznie lepszy niż iPad firmy Apple.

Najlepiej będzie zaprezentować kilka głównych powodów dla obronienia prezentowanej tezy:

1. Dwu rdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2. Posiada on o wiele lepszy stosunek mocy do zużycia prądu niż procesor A4 dostępny w iPadzie.

2. 10″ matryca w 2 wersjach. PixelQi, nowa zaawansowana matryca dająca niespotykany do tej pory kontrast w pełnym słońcu. Dodatkowo jest ona do 5 razy bardziej energooszczędna niż tradycyjny LCD. Drugą wersją będzie tradycyjna matryca LCD.

3. Kamera wideo o rozdzielczości 3.2MP. O tak główny zarzut dla produktu Appla. Tutaj dodatkowo kamera obraca się w zakresie 270 stopni. Pozwala to na dużą swobodę przy jej używaniu.

4. 650 gram, podobna waga przy o wiele większej ilości komponentów i dłuższym czasie pracy na baterii. Rewelacja!

5. Obsługa HDMI 1080p, iPad tylko 720p.

6. Wsparcie dla 3 różnych systemów operacyjnych, Android, Ubuntu, Chromium.

7. Czytnik pamięci SD, AGPS, czujnik natężenia światła oraz touchpad zamontowany na tylnej części tabletu.

8. Sprzętowa akceleracja dla Flasha w wersji 10.1

9. Czas pracy. Adam ma pracować 16 godzin podczas przeglądania sieci oraz do 160 godzin przy wyłączonym ekranie.

Wobec powyższych faktów wydaje mi się, że nie trzeba nikogo długo przekonywać do wyższości Adama nad iPadem.
Notion Ink w celu promocji planuje ogłosić konkurs na ciekawe aplikacje dla swojej platformy. Zostanie wpuszczone darmowe SDK a dla zachęty planowana jest nagroda dla najlepszego programisty w wysokości 1 mln dolarów.

Autor wpisu: pw
Tagi:

Komentarze wyłączone.