Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Czyżby nadchodził czas nie tylko małych, ale także wydajnych przenośnych subnotebooków? Acer swoim modelem TimelineX 1830T pokazuje, że nie trzeba już tak bardzo poświęcać szybkości procesora by wydłużyć długość pracy na baterii.

Na skutek przecieku na temat najnowszego notebooka firmy Acer, modelu Aspire TimelineX 1830T, dowiedzieliśmy się kilku ciekawych informacji oraz zdobyliśmy pierwsze zdjęcia tego ultraprzenośnego notebooka.  

 

Komputer ten wyposażony będzie w 11.6 calową matrycę LCD podświetlaną diodami LED, o rozdzielczości 1366×768 pikseli, pełnowymiarową klawiaturę (co nie jest tak oczywiste w tej klasie sprzętu), oraz chyba najważniejszy punkt programu – procesor Core i5-520UM o częstotliwości 1,06 GHz, pierwszy z niskonapięciowych produktów opartych na architekturze Arrandale. Nie dość, że standardowo będzie szybszy od choćby procesora Pentium SU7300, miał łącznie cztery wątki (dwa rdzenie po dwa wątki każdy), pobierał od niego mniej energii (jeśli weźmiemy także pod uwagę wbudowaną kartę graficzną czy kontroler pamięci), to jeszcze w trybie turbo taktowanie wzrośnie do 1,86 GHz, dając maszynie solidnego kopa.

 

Acer Aspire TimelineX 1830T 02 Acer TimelineX 1830T z procesorem Arrandale ULV już wkrótce

 

Ale laptopy nie składają się z samych procesorów nieprawdaż? Oprócz tego mamy od 2 do 4GB pamięci DDR3 RAM, dysk twardy o pojemności 160-500GB, Gigabit LAN, WiFi b/g/n, opcjonalne Bluetooth  i 3G, czytnik kart pamięci, wyjście HDMI, oraz baterię zapewniającą do 8 godzin pracy na baterii. Premiera tego komputera powinna odbyć się pod koniec tego miesiąca.

 

Źródło: TechConnect

Komentarze wyłączone.