Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Premiera nowej podstawki LGA 1155 Intela na początku przyszłego roku, niekompatybilnej z obecnie dostępną LGA 1156, oznacza konieczność wprowadzenia na rynek nowej serii procesorów. Panie i panowie, oto one – 19 procesorów z jądrem Sandy Bridge!?

Nie ma już żadnych wątpliwości – wraz z końcem obecnego roku Intel rozpocznie produkcję 32nm procesorów opartych na architekturze Sandy Bridge, które trafią na rynek komputerów stacjonarnych i przenośnych już na początku przyszłego roku.

 

Rodzina procesorów Sandy Bridge zaprezentowana w tabelce poniżej zawiera spis 19 procesorów – 12 czterordzeniowych oraz 7 dwurdzeniowych, o taktowaniu od 2.3 GHz do 3.4GHz. Wszystkie z nich pasować będą na nową podstawkę LGA 1155 i będą mieć zintegrowany dwukanałowy kontroler pamięci DDR3 oraz rdzeń graficzny, tak jak obecne dotąd procesory z rdzeniem Clarkdale.

 

Wszystkie procesory mobilne w przeciwieństwie do desktopowych Core i5-2500s i Core i5-2400 będą posiadać zaimplementowaną technologię Hyper-Threading. By utrudnić nam wybór Intel zdecydował się wprowadzić kilka rodzajów tego samego procesora, które możemy rozróżnić po literze – K oznacza odblokowany mnożnik, S – niższą częstotliwość i TDP, a T jeszcze niższą częstotliwość oraz TDP.

 

p1 19 nowych procesorów Sandy Bridge Intela już w przyszłym roku

 

p2 19 nowych procesorów Sandy Bridge Intela już w przyszłym roku

 

Ceny nie zostały jeszcze podane – prawdopodobnie dopiero są w trakcie ich ustalania.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.