Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

1.8-calowe dyski twarde nie cieszyły się popularnością – głównie ze względu na niewielkie pojemności talerzy i osiągane prędkości obrotowe względem niewiele większych dysków w formacie 2.5 cala. Na szczęście ten problem nie dotyczy pamięci półprzewodnikowych, dzięki czemu pojawia się coraz więcej szybkich dysków SSD w tym formacie.

Firma OCZ właśnie powiększyła swoją ofertę o dwa nowe dyski SSD w formacie 1,8 cala. Urządzenia te stworzono by poprawić osiągi niewielkich netbooków i notebooków, w których normalne dyski w formacie 2.5 cala nie zmieściłyby się.

 

Model Vertex 2 1.8 cala wyposażony jest w kontroler Sand Force i oferuje taką samą wydajność, co jego 2.5-calowy odpowiednik. Prędkość zapisu ma wynosić maksymalnie 275 MB/s, natomiast odczyt odbywa się z szybkością do 285 MB/s. Dostępny będzie w pojemnościach 60 GB, 120 GB oraz 240 GB, konkurując z najpojemniejszymi obecnie dyskami talerzowymi.

 

Model Onyx 1.8″ zaprojektowano dla użytkowników szukających dysku SSD w atrakcyjnej cenie. Urządzenie ma wolniejszy kontroler Indilinx, przez co oferuje prędkość odczytu danych dochodzącą do 145 MB/s. Ma 64 MB pamięci podręcznej i jest wyjątkowo energooszczędny – średnio pobiera podczas pracy zaledwie 1W. Dostępny będzie w wersjach o pojemności 32 oraz 64 GB. 

 

OCZ Vertex2 3 1,8 calowe dyski SSD firmy OCZ już w sklepach

 

Dysk Vertex 2 1.8″ objęty jest gwarancją trzyletnią, a na model Onyx 1.8″ udzielana jest dwuletnia gwarancja producenta. Ceny niestety nie są jeszcze znane.

Źródło: OCZ

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.