Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Platformy stacjonarne i mobilne, przygotujcie się na wysoką falę.

Intel potwierdził start 17 nowych procesorów do komputerów stacjonarnych i przenośnych, bazujących na nowym, 32nm procesie technologicznym siódmego stycznia, czyli już za niecałe trzy tygodnie.

Prezentacja będzie miała miejsce na targach CES w Las Vegas. Oprócz tego pokazane zostaną trzy nowe chipsety i siedem kart WiFi, co oznacza aż 27 nowych produktów związanych z najnowszą generacją procesorów serii Westmere.

Intel oznajmił że wszystkie te produkty są już w produkcji i nie przewiduje się dużego opóźnienia między ich prezentacją a dostępnością na rynku. Pierwsze informacje o Westmere, procesorach opartych na mikroarchitekturze Nehalem, zostały przedstawione już pod koniec 2008 roku, przy okazji premiery procesorów Core i7.

Westmere jest nie tylko pomniejszoną wesją Nehalema, ale ma także zmniejszoną ilość chipów w procesorze z trzech do dwóch – pierwszy jest procesorem CPU z układami wyjścia/wejścia, a drugi zintegrowanym kontrolerem graficznym wyprodukowanym w technologii 45nm. Powinno to zmniejszyć pobór energii, szczególnie w procesorach mobilnych.

Źródło: Intel

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.