Ratuj Głuszca
windows_xp_logo

Microsoft przypomniał, że Windows XP będzie wspierany jeszcze przez mniej niż trzy lata. Wczoraj na oficjalnym blogu Windows ukazał się wpis: Od dzisiaj do wygaśnięcia wsparcia dla Windows XP pozostało 1000 dni. Windows XP służył nam dobrze, ale 10 lat po jego premierze świat się zmienił. Czas odesłać Windows XP na emeryturę i przesiąść się zna Windows 7 by skorzystać z innowacji, które zaszły w ciągu ostatniej dekady w dziedzinie bezpieczeństwa, wydajności oraz użyć bardziej naturalnego, intuicyjnego interfejsu – napisał Erwin Visser, menedżer w zespole Windows Commercial Marketing.

Dotychczas Microsoft sprzedał 400 milionów kopii Windows 7, co rzeczywiście pozwala firmie stwierdzić, że czas na zmiany. Jednocześnie liczba użytkowników Windows XP wciąż jest bardzo duża. Z danych Net Applications dowiadujemy się, że systemu tego używa 51% posiadaczy komputerów. To niemal dwukrotnie więcej niż jest użytkowników Windows 7.

Być może jednak warto poczekać z decyzją o zmianie systemu. Niewykluczone, że na początku przyszłego roku Microsoft zaprezentuje wersję beta Windows 8, a jeśli tak się stanie, to pełna wersja systemu może trafić do sprzedaży pod koniec roku 2012, zatem będzie do kupienia wcześniej niż wygaśnie wsparcie dla Windows XP.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarzy: 5 w artykule: ”1000 dni do końca wsparcia Windows XP”

 1. Luke pisze:

  Nie przesiądę się dopóki Microsoft nie zaproponuje lepszego systemu niż XP. Nie mówię tutaj o wymyślnych, przepięknych interfejsach. 7 jest ładny, ale np. z wczytywaniem dużych zdjęć radzi sobie nieporównywalnie gorzej niż XP, przyjmując oczywiście, że działają na takich samych komputerach. A nie mam zamiaru kupować nowego komputera, żeby zachować taką samą wydajność jaką mam na XP…

 2. Michał pisze:

  Luke Ty jesteś debil i tyle wy*** stąd.
  Zaniżasz statystyki siedząc na tym pi*** windows 7 !

  7mka już nie długo zgodnie zdobędzie ponad połowę rynku bo ona wciąż wypiera XP’ka jeżeli chodzi o świat.
  Po wakacjach pewno będzie sprzedanych pół miliarda licencji W7! Ale dalej jest pełno takich jak Ty ! ! ! którzy będą za wszelką cenę bronili xp ! …

 3. Luke pisze:

  Michał, cierpisz na schizfrenię? Piszesz, że zaniżam statystyki siedząc na 7, a potem się plujesz, że używam xp. Pisałem co jest nie tak z 7. NIE ZAMIERZAM KUPOWAĆ NOWEGO KOMPUTERA, ŻEBY MIEĆ TAKĄ SAMĄ WYDAJNOŚĆ JAK NA STARYM Z XP. Największą bolączką 7 jest wczytywanie dużej ilości zdjęć w rozmiarach „studyjnych”. Nie bronię XP za wszelką cenę, ale 7 nie oferuje NICZEGO co skłoniłoby mnie do przesiadki. Co do zdobycia rynku, to nie wydaje mi się, żeby 7 kiedykolwiek dorównał XP, a to za sprawą kolejnego systemu od MS, który pojawi się już niedługo.

 4. rdgffcbzjom pisze:

  rdgffcbzjom…

  Great web sitewebsite! It looks extremely professional! Sustain the helpful work!…