Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Liczba aplikacji dostępnych dla systemu Android przekroczyła 100 000. To wciąż trzykrotnie mniej niż liczba aplikacji dla iPhone’a, a eksperci zauważają, że pod tym względem rynek Androida rozwija się anemicznie w porównaniu z iPhone’em. Na swoje pierwsze 100 000 aplikacji Android Marketplace musiał czekać 20 miesięcy, podczas gdy App Store osiągnął je w 16 miesięcy. Deweloperzy mniej chętnie pracują nad oprogramowaniem dla Androida, gdyż przynosi ono mniejsze korzyści finansowe.

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest wykorzystywanie w Android Marketplace niezbyt popularnego Google Checkout, a nie PayPala. Problemem jest też duże zróżnicowanie sprzętu, na którym działa Android. Kupiony w App Store program, który działa na iPhone’ie będzie działał też na iPadzie oraz iPodzie Touch.  W przypadku Androida na sposób działania programu może mieć wpływ to, kto jest producentem danego urządzenia. Dewoloperom nie pomaga też fakt, że Google – a zatem i Android – kojarzone jest z „darmowością”, a Android Marketplace działa tylko w 32 krajach, podczas gdy App Store w 90.

Jednak Android oferuje też deweloperom pewne korzyści. Są nimi niewątpliwie łatwiejsze umieszczanie aplikacji w sklepie Google’a oraz duża liczba różnych typów urządzeń, na jakich może działać Android. Jest zatem mniejsze prawdopodobieństwo, że aplikacja nie trafi do sklepu, a deweloper może wyspecjalizować się w pisaniu programów dla konkretnej klasy urządzeń z Androidem.

Wraz z Android Marketplace ważny kamień milowy przekroczył też najnowszy konkurent na rynku, Marketplace for Windows Phone, w którym pojawiła się tysięczna aplikacja.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: pw

Komentarzy: 4 w artykule: ”100 000 aplikacji dla Androida”

 1. aix pisze:

  Aktualnie 27.06.2011 jest już ponad 400 tysięcy, co miesiąc przybywa około 30 tysięcy.

 2. NBA2K16 pisze:

  NBA2K16…

  Passion the website– really user pleasant and great deals to see!…

 3. csgo pisze:

  csgo…

  I enjoy the content on your web site. Thanks for your time!….

 4. Google pisze:

  Google…

  We came across a cool internet site that you may delight in. Take a appear in case you want….