Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Zbliża się koniec testowania systemu Windows 7 RC, nadszedł czas by go kupić, lub wrócić do poprzednio przez nas używanego systemu operacyjnego.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Windows 7 w wersji Release Candidate (RC) będzie działał tylko do 1 czerwca tego roku. Wszyscy testerzy i użytkownicy, którzy nadal pracują na wersji RC i chcą uniknąć trudności związanych z zakończeniem jej działania, powinni kupić pełną wersję tego systemu do 1 marca bieżącego roku. 

 

Począwszy od 1 marca 2010 roku komputery, na których nadal zainstalowany został Windows 7 RC będą się co dwie godziny wyłączać. Co więcej, otwarte dokumenty nie będą wtedy zapisywane. Powinno to skutecznie zniechęcić do korzystania z systemu. Cykl automatycznego wyłączania się komputerów potrwa do 1 czerwca 2010 roku. Po tej dacie komputer już się nie uruchomi.

 

Oprócz tego tapeta komputera zmieni się na całkowicie czarną, a na pulpicie użytkowników pojawi się stale wyświetlany komunikat informujący o nielegalności systemu operacyjnego. Oczywiście ani tapety ani napisu nie będzie można zmienić. System przestanie też pobierać opcjonalne aktualizacje.

 

W celu uniknięcia tych niedogodności należy zainstalować poprzednią wersję systemu Windows lub przejść na pełną wersję Windows 7. Niestety, obu przypadkach wymagane będzie przeprowadzenie pełnej instalacji, co oznacza konieczność robienia kopii zapasowej dysków oraz instalowania wszystkich używanych przez nas aplikacji od nowa.

 

Źródło: Microsoft

Autor wpisu: pw
Tagi: ,

Komentarze wyłączone.