Ratuj Głuszca
pietro6

Żeby nie było, że w Polsce to tylko do kina się chodzi. Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem spektakli jakie odbędą się w najbliższych miesiącach w teatrze 6. Piętro.

Andrzej Grabowski zagra Chorego z Urojenia w Teatrze 6. piętro

W Teatrze 6. Piętro trwają przygotowania do nowego sezonu teatralnego 2011/2012.

Jednym z wydarzeń będzie Teatru 6. piętro będzie premiera arcykomedii Moliera – „Chory z Urojenia”, w reżyserii wybitnego włoskiego reżysera Giovanni Pampiglione.

W tytułowej roli zobaczymy jednego z najbardziej podziwianych aktorów swojego pokolenia Andrzeja Grabowskiego. Będzie to jego pierwsza premiera warszawska i po raz pierwszy także wystąpi on na scenie razem z jedną ze swoich córek: Zuzanną Grabowską.

W tej ponadczasowej sztuce o zakochanym w sobie hipochondryku i bezradnej wobec prawdziwych ludzkich słabości medycynie zobaczymy m.in.: Annę Korcz, Joannę Kurowską i Wojciecha Pokorę. Uroczysta premiera sztuki zaplanowana jest na 17 września 2011 roku.

Małgorzata Socha znowu na scenie 6.piętra

Kolejnym wydarzeniem będzie premiera kultowej sztuki – tym razem angielskiego autora Willy Russella – „Edukacja Rity”, w reżyserii Macieja Wojtyszki.

W tytułowej roli Rity zobaczymy Małgorzatę Sochę a w roli uniwersyteckiego profesora znakomitego Piotra Fronczewskiego.

„Edukacja Rity” to już drugi spektakl Teatru 6. piętro, w którym zobaczymy Małgorzatę Sochę. Tym razem aktorkę będziemy mogli podziwiać we wzruszającym komediodramacie, opowiadającym historię przyjaźni Uniwersyteckiego profesora – alkoholika i jego studentki, ambitnej fryzjerki, słuchaczkiniedzielnego uniwersytetu. Dzieli ich niemal wszystko – pochodzenie, status społeczny i wykształcenie.

Sztuka ta, pełna gorzkiego humoru i przenikliwej obserwacji, w rękach wybitnego reżysera Macieja Wojtyszki stanie się mądrą i zabawną metaforą odwiecznych ludzkich pragnień:  wiary w drugiego człowieka; potrzeby istnienia dla kogoś bliskiego i możliwości samorealizacji na przekór wszystkim życiowym przeciwnościom.

Uroczysta premiera sztuki zaplanowana jest na 8 października 2011 roku.

Benefis Daniela Olbrychskiego

Od 10 listopada do 10 grudnia 2011 zapraszamy na prawdziwy maraton teatralno-filmowy –  Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej Daniela Olbrychskiego, objęty patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Twórczość Daniela Olbrychskiego i jego postawa obywatelska stanowią jedną z najjaśniejszych stronic polskiej kultury. Filmy i spektakle z jego udziałem, w których najczęściej grał role główne, wywarły znaczący wpływ na kilka pokoleń Polaków.

W ramach wydarzenia odbędą się w Teatrze 6.piętro imprezy okolicznościowe ukazujące wszechstronny dorobek Jubilata. Będą wśród nich m.in.: pokazy filmów i spektakli teatralnych; warsztaty dla młodych twórców oraz benefis Jubilata.

10 grudnia, w ramach benefisu Jubilata, odbędzie się trzecia premiera sezonu – adaptacja głośnej powieści Roberta J. Wallera „Co się zdarzyło w Madison County”.

Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu w Teatrze 6. piętro

W Teatrze 6. piętro już na jesieni 2011 r. będzie można zobaczyć premierowe widowiska Filharmonii Dowcipu oraz solowy koncert muzyka i showmana Waldemara Malickiego.

Teatr 6. Piętro, posiadający jedną z najlepszych sal akustycznych, będzie jedynym miejscem w Warszawie, gdzie miłośnicy talentu tego Artysty będą mieli okazję spotkania się z jego sztuką.

„Zagraj to jeszcze raz, Sam”, „Fredro Dla Dorosłych – Mężów i Żon”, „Maszyna do liczenia”

Oprócz premier, w stałym repertuarze Teatru 6. piętro znajdują się: „Zagraj to jeszcze raz, Sam” w obsadzie: Daniel Olbrychski, Kuba Wojewódzki, Eugeniusz Korin, Małgosia Socha oraz Ania Cieślak,„Fredro dla dorosłych Mężów i Żon” – inteligentna zabawa z teatralną tradycją w obsadzie: Jolanta Fraszyńska, Weronika Książkiewicz, Michał Żebrowski i Darocha oraz musical „Maszyna do liczenia” z udziałem 13 studentów i absolwentów Akademii Teatralnej oraz PWSFTiT w Łodzi. Reżyserem wszystkich spektakli jest Eugeniusz Korin.

Bilety do nabycia poprzez www.ebilet.pl oraz bezpośrednio w kasie Teatru 6. piętro w PKiN.
Więcej informacji na www.teatr6pietro.pl

Komentarze wyłączone.