Ratuj Głuszca
Covery wideoclipow

Do takiego wniosku można dojść po obejrzeniu/odsłuchaniu kilku najlepszych remiksów ostatnich tygodni. Kiedyś remiksy na Youtubie kojarzyły się głównie z marnej jakości podśpiewywaniem przed kamerą, które co najwyżej było śmieszne. Teraz czasy się zmieniły wszystko nawet tego typu inicjatywy się formalizują i profesjonalizują. Wynika to oczywiście z tego, że dobry materiał w dobrej jakości to potencjalnie dużo odsłon a to oczywiście oznacza zarobek.

Od kiedy Google prowadziło system płacenia za odsłony, oraz od kiedy duże wytwórnie jak Sony zaczęły szukać nowych talentów na Youtubie (jak w przypadku formacji Karmen, która podpisała kontrakt z Sony na tworzenie Coverów), społeczność zaczęła się mocniej przykładać do tego co wypuszcza do sieci. Wyraźnie widać tutaj profesjonalne podejście zarówno do realizacji samego teledysku jak i wykonania piosenki.

Żeby nie być gołosłownym posłuchajcie poniższych Coverów Hitów ostatnich miesięcy. Polecam przejście na kanał danego artysty i posłuchanie innych coverów.

Gotye – Somebody That I Used to Know w wykonaniu Walk off the Earth.

Look At Me Now – Chris Brown ft. Lil Wayne, Busta Rhymes w wykonaniu Karmen.

Maria Aragon – Born This Way w wykonaniu Lady Gaga.

Adele – Someone Like You w wykonaniu Boyce Avenue.

The One That Got Away – Katy Perry w wykonaniu Megan Nicole.

Jeden komentarz :) w artykule: ”Covery to nowy „dochodowy” trend na Youtubie”

  1. CSGO pisze:

    CSGO…

    I love perusing your web site. Thanks a ton!…