Ratuj Głuszca
DSC00119

Kolejny weekend lipca upłynął delegatom na obradach dotyczących wykorzystania biomasy podchodzącej z rolnictwa i alternatywnych źródeł energii. Podobnie jak podczas wszystkich konferencji odbywających się w lipcu w Sopocie i tym razem sala konferencyjna gości znamienite osobistości. Z całej Europy przyjechali ministrowie rolnictwa, przedstawiciele Parlamentu i Komisji Europejskiej oraz pracownicy administracji rządowej RP.

Turyści, którzy w tym samym czasie, pomimo niezbyt słonecznej pogody, zdecydowali się odwiedzić Sopot, również nie mogli narzekać na brak atrakcji. Obok hotelu Sheraton postawiono scenę, na której można było podziwiać występy kulturystów podczas konkursu zorganizowanego przez Sopockie Stowarzyszenie Kulturystyki i Rekreacji. Męska część widowni dodatkowo zachwycała się wyborami miss przeprowadzanymi w przerwach pomiędzy prezentacjami kolejnychzawodników. Po zakończeniu tych konkursów na specjalnie zbudowanym pełnowymiarowym ringu rozpoczęły się bardzo widowiskowe walki bokserów oraz zawodników MMA. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Uczniowie szkoły Bushido zaprezentowali zgromadzonym swoje umiejętności, a specjalnie dla dzieci przeprowadzili dodatkowo krótki kurs tej sztuki walki.

Wczorajszy koncert perkusisty grającego na kawałku blachy falistej i pustych wiadrach zamiast na tradycyjnych bębnach i talerzach dzisiaj zastąpiły występy wokalne rodowitego Indianina. Plac Przyjaciół Sopotu stanowił kolejne źródło atrakcji. Sztuczki ulicznego akrobaty i iluzjonisty w jednej osobie spowodowały, że swobodne przejście przez ten fragment Monciaka było niemal niemożliwe. Jego występy najwidoczniej poprawiły nastrój nie tylko widzom, ale również naturze. Poprawa pogody objawiła się zarówno przejaśnieniami na niebie, jak i gęstniejącym w szalonym tempie tłumem na całej trasie prowadzącej od dworca kolejowego do molo. Podsumowując, trzeci weekend lipca rozpoczął się lekko niesprzyjającą pogodą i ogromem atrakcji. Jedyne życzenia padające z ust przechodniów dotyczyły polepszenia aury, bo na nic innego nie można było narzekać.

Tekst: Andrzej Mielczarek

Foto: Tomasz Lipowski

Autor wpisu: mz

Komentarze wyłączone.

  • R E K L A M A

    Oxford school od english Bacom