Ratuj Głuszca
pkt-akredytacji

Nieformalne spotkanie ministrów UE ds. transportu przypadające na 5-6 września 2011 r. zakończy szereg spotkań odbywających się w Sopocie w ramach prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Delegacjom poszczególnych państw członkowskich UE, jak już tradycyjnie przyjęto, wręcza się prezenty przygotowane oraz zaprojektowane przez kraj sprawujący akurat prezydencję. Polskie MSZ przygotowało dla delegatów 11 tys. niebieskich krawatów, 5 tys. jedwabnych granatowych apaszek, spinki do mankietów oraz skórzane aktówki. Wśród wręczanych upominków znalazł się także drewniany, ręcznie malowany bączek wykonany w czterech kolorach – kujawskim, kurpiowskim, łowickim oraz opoczyńskim.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zapomniało również o osobach odpowiedzialnych wewnętrznie za organizację spotkań odbywających się w Sopocie – dziennikarzach oraz obsłudze. Dla mediów w okresie lipca został przygotowany upominek, w skład którego wchodziła między innymi płyta CD polskiego kompozytora oraz pianisty jazzowego Leszka Możdżera, na której wykonywał kompozycje Chopina, oraz przewodnik kulinarny po Polsce, w którym w sposób humorystyczny zaprezentowane zostały tradycyjne dania kuchni polskiej. We wrześniu podczas odbywającego się nieformalnego spotkania ministrów spraw zagranicznych dla dziennikarzy tym razem czekała płyta CD polskiej wokalistki jazzowej Agi Zaryan Looking Walking Being, jak i zestaw puzzli przedstawiających niepowtarzalny urok Sopotu.

Ponadto, organizatorzy prezydencji polskiej w Sopocie przygotowali dla obsługi tzw. staff room mieszczący się w Hotelu Sheraton, w którym pracownicy mogą odpocząć przy filiżance kawy oraz zasmakować lokalnej kanapki po ciężkim dniu pracy.

Autor: Michał Gajewski

Komentarze wyłączone.

  • R E K L A M A

    Oxford school od english Bacom