Ratuj Głuszca
sopot-molo

P: Czy odczuwa Pani jakieś istotne zmiany spowodowane odbywającą się właśnie w Sopocie Prezydencją?
O: Dla mnie osobiście Prezydencja Polski w Radzie UE stanowi atrakcję dla miasta, daje możliwość przybywającym tu delegacjom zapoznanie się z walorami jednego z najpiękniejszych miast naszego kraju jakim jest Sopot.

P: Czy uważa Pani, iż Prezydencja będzie miała pozytywny wpływ na percepcję Polski w Unii Europejskiej nie tylko i wyłącznie w aspekcie politycznym?
O: Sądzę, iż Prezydencja w Sopocie wpłynie bardzo korzystnie na rozwój oraz popularyzację naszego kurortu. Ostatnie modernizacje na Placu Przyjaciół Sopotu sprawiły, że nasze miasto stało się jeszcze bardziej atrakcyjne. Mimo niekorzystnej ostatnio pogody, nie zniechęca ona mieszkańców oraz turystów przed zwiedzaniem.

P: Czy uważa Pani, iż Sopot jest dobrze przygotowany na Prezydencję?
O: Pod względem porządku, to sądzę, że zdecydowanie tak. Jednakże liczni żebracy oraz menele psują atrakcyjny wizerunek tak urokliwego kurortu.

P: A jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa?
O: Myślę, że Sopot był, jest i pozostanie bardzo bezpiecznym miastem. Rozbudowany system monitoringu sprawia, że w przypadku zagrożenia służby mundurowe reagują błyskawicznie. Na szczęście nie często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

P: Czy uważa Pani, że z perspektywy mieszkańca zapadają podczas obrad delegatów ważne decyzje, pomimo nieformalnego charakteru spotkań?
O: To się tak naprawdę dopiero okaże, jednakże sądzę, że decyzje mogą mieć znamienny skutek.

Powyższy wywiad został przeprowadzony z mieszkanką Sopotu 2 września 2011 r.

Komentarze wyłączone.

  • R E K L A M A

    Oxford school od english Bacom