Ratuj Głuszca
bernardyn

Bernardyn -Pies św. Barnarda

Wyhodowana przez szwajcarskich mnichów do pełnienia funkcji psa pociągowego i psa-towarzysza. Jest narodową rasą Szwajcarii. Przedstawiciele tej rasy należą do największych i najcięższych psów. Są to psy bardzo wysokie, muskularne, o potężnym kośćcu, zwartej budowie i dużej masie. Pierwotne psy były nieco mniejsze, gdyż osiągały do 50 kg. Zdarzają się przypadki bernardynów o masie ciała przekraczającej 100 kilogramów. Bernardyny są łagodnymi, wiernymi i przyjacielskimi psami, nieufnymi wobec obcych. Znane ze swojej lojalności, spokoju, tolerancji w stosunku do innych zwierząt oraz dzieci. Bardzo skore do zabawy, niezależnie od wieku. Wyróżniają się wysoką inteligencją, dobrze wychowane są bardzo posłuszne. Bardzo przywiązują się do swoich właścicieli – nierzadko stają w ich obronie, gdy grozi im jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

bernardyn Top 5 największych i najmasywniejszych psów na świecie

Mastif
Mastif (znany również jako Mastif Angielski) jest drugim psem, co do wielkości wszystkich ras psów. Samce  mogą ważyć od 68-110 kg, a ich standardowa wysokość wynosi 30 cm.  Mastify są muskularne i potężne.  Znane  są ze swojej odwagi i godności. Mastify są uważane za jedne z najlepszych psów stróżujących na świecie. Dobrze wychowane są oddanym psem rodzinnym.

mastif Top 5 największych i najmasywniejszych psów na świecie

Mastif Neapolitański
Mastif neapolitański (oryginalna nazwa Mastino napoletano) – na trzecim miejscu wśród największych ras psów na świecie. Wyhodowana we Włoszech użytkowany jako pies stróżujący, obronny i pies-towarzysz.Duży pies o masywnej, krępej budowie i wadze 74 kg.

mastif neapolitanski Top 5 największych i najmasywniejszych psów na świecie

Nowofundland
Nowofundland – rasa psów, pochodząca z Nowej Fundlandii w Kanadzie – stąd jej nazwa. Jest czwartą uważaną za najcięższą rasę psów na świecie i najsilniejszą rasę wśród wszystkich.  Jest to pies ratowniczy pracujący w wodzie, jak również pies zaprzęgowy używany do transportu ciężkich ładunków (obecnie wyłącznie sportowo). Średnia wysokość w kłębie dla dorosłego psa wynosi 71 cm przeciętna masa ciała około 68 kg.

nowofunland Top 5 największych i najmasywniejszych psów na świecie

Dog z Bordeaux
Dog z Bordeaux (znany również jako Francuski Mastiff) jest jedną z najstarszych ras psów francuskich. Jest potężnym i imponującym psem.  Ze swoją wagą 54-65 kg i wysokością 23-30 cm  zajmuje piąte miejsce wśród ras psów największych na świecie.

dog Top 5 największych i najmasywniejszych psów na świecie

 

Komentarzy: 10 w artykule: ”Top 5 największych i najmasywniejszych psów na świecie”

 1. Andrzej pisze:

  Rzeczywiście wysokość 30 cm mastifa czy 23-30 cm doga jest imponująca !!!!

 2. xxx pisze:

  Zgadzam się niski wzrost i duża waga robi wrażenie!!!

 3. michal1200 pisze:

  się nie znam ale w kłębie to mój kundel ma 25 cm :P i waży mało…. wrażenia nie robi… chyba ktoś się pomylił tutaj, co ???

 4. Zoobloger pisze:

  Mamy wodołaza. Sunię 4 letnią. Gdy się cieszy i wskakuje przednimi łapami to można się przewrócić ;) Po tych czterech latach mogę stwierdzić, że duży pies ma duuuże serce. Nie zawsze masa czy wzrost oznacza brutala.

 5. p3kozo pisze:

  a o dogu niemieckim to juz sie nie mowi?? moj sw pamieci Rhodos mierzyl prawie 80cm w klebie i wazyl 85 kg… ogolniee ten ranking o dupe potluc…

 6. [...] Źródła:http://hoga.pl/nasze-zwierzeta/top-5-najwiekszych-psow-na-swiecie/ Podziel się:TwitterFacebookGoogleDodaj do ulubionych:Lubię Wczytywanie… 16 Kwiecień 201516 Kwiecień 2015 martaweraklaudii Dodaj komentarz [...]

 7. nba 2k16 mt online…

  Thanks, this site is really practical.|…

 8. Google pisze:

  Google…

  We like to honor numerous other internet web sites around the net, even when they aren’t linked to us, by linking to them. Underneath are some webpages worth checking out….

 9. Google pisze:

  Google…

  The time to read or go to the content or websites we’ve linked to beneath….

 10. Google pisze:

  Google…

  Please visit the websites we adhere to, such as this one, as it represents our picks through the web….