Ratuj Głuszca
bernardyn

Bernardyn -Pies św. Barnarda

Wyhodowana przez szwajcarskich mnichów do pełnienia funkcji psa pociągowego i psa-towarzysza. Jest narodową rasą Szwajcarii. Przedstawiciele tej rasy należą do największych i najcięższych psów. Są to psy bardzo wysokie, muskularne, o potężnym kośćcu, zwartej budowie i dużej masie. Pierwotne psy były nieco mniejsze, gdyż osiągały do 50 kg. Zdarzają się przypadki bernardynów o masie ciała przekraczającej 100 kilogramów. Bernardyny są łagodnymi, wiernymi i przyjacielskimi psami, nieufnymi wobec obcych. Znane ze swojej lojalności, spokoju, tolerancji w stosunku do innych zwierząt oraz dzieci. Bardzo skore do zabawy, niezależnie od wieku. Wyróżniają się wysoką inteligencją, dobrze wychowane są bardzo posłuszne. Bardzo przywiązują się do swoich właścicieli – nierzadko stają w ich obronie, gdy grozi im jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

bernardyn Top 5 największych i najmasywniejszych psów na świecie

Mastif
Mastif (znany również jako Mastif Angielski) jest drugim psem, co do wielkości wszystkich ras psów. Samce  mogą ważyć od 68-110 kg, a ich standardowa wysokość wynosi 30 cm.  Mastify są muskularne i potężne.  Znane  są ze swojej odwagi i godności. Mastify są uważane za jedne z najlepszych psów stróżujących na świecie. Dobrze wychowane są oddanym psem rodzinnym.

mastif Top 5 największych i najmasywniejszych psów na świecie

Mastif Neapolitański
Mastif neapolitański (oryginalna nazwa Mastino napoletano) – na trzecim miejscu wśród największych ras psów na świecie. Wyhodowana we Włoszech użytkowany jako pies stróżujący, obronny i pies-towarzysz.Duży pies o masywnej, krępej budowie i wadze 74 kg.

mastif neapolitanski Top 5 największych i najmasywniejszych psów na świecie

Nowofundland
Nowofundland – rasa psów, pochodząca z Nowej Fundlandii w Kanadzie – stąd jej nazwa. Jest czwartą uważaną za najcięższą rasę psów na świecie i najsilniejszą rasę wśród wszystkich.  Jest to pies ratowniczy pracujący w wodzie, jak również pies zaprzęgowy używany do transportu ciężkich ładunków (obecnie wyłącznie sportowo). Średnia wysokość w kłębie dla dorosłego psa wynosi 71 cm przeciętna masa ciała około 68 kg.

nowofunland Top 5 największych i najmasywniejszych psów na świecie

Dog z Bordeaux
Dog z Bordeaux (znany również jako Francuski Mastiff) jest jedną z najstarszych ras psów francuskich. Jest potężnym i imponującym psem.  Ze swoją wagą 54-65 kg i wysokością 23-30 cm  zajmuje piąte miejsce wśród ras psów największych na świecie.

dog Top 5 największych i najmasywniejszych psów na świecie

 

Komentarzy: 7 w artykule: ”Top 5 największych i najmasywniejszych psów na świecie”

 1. Andrzej pisze:

  Rzeczywiście wysokość 30 cm mastifa czy 23-30 cm doga jest imponująca !!!!

 2. xxx pisze:

  Zgadzam się niski wzrost i duża waga robi wrażenie!!!

 3. michal1200 pisze:

  się nie znam ale w kłębie to mój kundel ma 25 cm :P i waży mało…. wrażenia nie robi… chyba ktoś się pomylił tutaj, co ???

 4. Zoobloger pisze:

  Mamy wodołaza. Sunię 4 letnią. Gdy się cieszy i wskakuje przednimi łapami to można się przewrócić ;) Po tych czterech latach mogę stwierdzić, że duży pies ma duuuże serce. Nie zawsze masa czy wzrost oznacza brutala.

 5. p3kozo pisze:

  a o dogu niemieckim to juz sie nie mowi?? moj sw pamieci Rhodos mierzyl prawie 80cm w klebie i wazyl 85 kg… ogolniee ten ranking o dupe potluc…

 6. [...] Źródła:http://hoga.pl/nasze-zwierzeta/top-5-najwiekszych-psow-na-swiecie/ Podziel się:TwitterFacebookGoogleDodaj do ulubionych:Lubię Wczytywanie… 16 Kwiecień 201516 Kwiecień 2015 martaweraklaudii Dodaj komentarz [...]

 7. nba 2k16 mt online…

  Thanks, this site is really practical.|…

Wypowiedz się

Musiszsię zalogować aby dodać komentarz.