Ratuj Głuszca
para

Oto niesamowita historia zwierząt, które poznały się w „Psitulu”. Różni je pochodzenie, losy i charakter, łączy jedno. True story about Murzyn & Lola…

One day …

Połączyła ich miłość, uczucie nagłe. Bum! Coś huknęło, pyknęło w serduchu, rozpyliły się feromony… Tak zaczyna się historia Murzyna i Loli. Dwóch przybłęd z psiego bidula. Kilka lat temu w zabrzańskim schronisku doszło do niecodziennego zdarzenia. Dwa psy podczas wybiegu spoufaliły się ze sobą w sposób szczególny i nie chodzi tu bynajmniej o zbliżenie fizyczne, ale czysto duchową więź, to wręcz fenomen uczuciowy na psią skalę.

Dla tych, którzy jeszcze nie wierzą w wędrówkę dusz, albo pierwiastek ludzki w zwierzętach, (ew. zwierzęcy w ludziach) przedstawiamy namacalny dowód na jego istnienie.

Wszystko zaczęło się w 2000 roku, kiedy Murzyn trafił do „Psitula”. Czarny, włochaty kundel o życzliwej mordce zamieszkał w jednym z ciasnych boksów szybko asymilując się w nowych warunkach. Lola pojawiła się rok później, ale na nią wrzask wiecznie ujadających psów działał –mówiąc eufemistycznie- stresogennie. Nie tylko nie mogła się odnaleźć w warunkach, jakie dostają za karę więźniowie w najcięższych zakładach karnych – a przecież trafiła tam za darmo – ale również swoją bierną postawą nie wykazywała cech obronnych, więc nic nie wskazywało na to by sytuacja mogła się wkrótce odmienić. I nagle stało się coś nieprawdopodobnego. Podczas wybiegu Murzyn i Lola nawiązali kontakt. Ale nie było to zwykłe tarzanie się w ziemi, bieganie za patykiem tylko zwyczajną bliskość, bliskość, która zrodziła się nagle i z pewnością będzie trwać po wieki. Od prawie 11 lat Murzyn i Lola stanowią nierozłączny tandem. Jeden wskoczyłby za drugim w ogień, a skąd to wiadomo?

To nie konfabulacja, to naprawdę się dzieje. Murzyn opiekuje się Lolą, jak przyjaciel najlepszą przyjaciółką, jak brat siostrą.Chroni ją przed innymi psami, daje wtulić w swoje ciepłe futro, śpią mordka przy mordce. Ten widok nie pozostawia nikogo obojętnym. Pracownicy schroniska w Zabrzu zauważyli tę niezwykłą relację i postawili warunki adopcji: albo do adopcji powędrują razem, albo zostają w „Psitulu”, bo dla nich wizja spędzenia kolejnych lat w boksie nie jest zatrważająca – na swój psi sposób przyzwyczaili się do panujących tu warunków – ale nie rozłąka.

Dla wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny, dla wszystkich, którzy mają, choć w połowie tak serca altruistyczne i potrafiące kochać jak tych dwóch czworonogów pierwszym krokiem jest odwiedzenie strony internetowej: psitulmnie.pl

telefon do schroniska (32 271-47-97), a potem już pójdzie z górki…

psitul Pieskie Love Story – historia, która wydarzyła się naprawdę

Każdy może pomóc.

Warto pamiętać, że ofiarowane dobro powraca, w dwójnasób.

- odwieczne prawo przyczyny i skutku.

Ana Miller

Komentarzy: 20 w artykule: ”Pieskie Love Story – historia, która wydarzyła się naprawdę”

 1. Agnieszka pisze:

  Bardzo wartościowy artykul. Dziękuję

 2. ewka9 pisze:

  piękna i wzruszająca historia…

 3. Agata pisze:

  Jestem dumna, znam ich osobiście <3 <3 !!

 4. jazz pisze:

  Bardzo cenię portal hoga.pl za rzetelne informacje, ale artykuły o psach które pojawiają się od jakiegoś czasu psują ogólny klimat. Nie pozwalajcie tej stażystce więcej publikować !

  • pw pisze:

   A jaki to ogólny klimat niszczą artykuły o zwierzętach? Niestety nie jestem w stanie tego pojąć. Tak jak napisała Magda w swoim komentarzu, wystarczy nie czytać tego typu artykułów i sprawa rozwiązana.

 5. magda pisze:

  Do sfrustrowanego użytkownika: wejście na portal nie obliguje to czytania wszystkich artykułów, od tego są nagłówki, żeby przybliżyć treść tematu i na tym etapie dokonać selekcji tekstów. Skoro więc tematyka nie odpowiada to po co się fatygować?

  PS polecam inne portale: tj. onet, wp., interia, może warto tam poszuać rzetelnych informacji?

 6. alenki pisze:

  Świetny artykuł!!!! Oby takich jak najwięcej.

 7. malina pisze:

  a ja uwazam ze kazdy dobry uczynek zostaje dwa razy ukarany:((((((((((((

 8. maillot Morocco…

  I like your put up. It is great to see you verbalize from the coronary heart and clarity on this important subject matter can be easily noticed….

 9. nba 2k16 mt glitch xbox one…

  Thanks pertaining to offering such very good info….

 10. buy madden 16 coins…

  Passion the website– really user friendly and lots to see!…

 11. BISLEY 銉撱偣銉兗 銉炪儷銉佸弾绱嶃偙銉笺偣 / 銈儯銉撱儘銉冦儓 Basic 29 銉欍兗銈枫儍銈?29 銆?0娈点€?multidrawer with plinth(10) 069…

  今日は よろしくお願いしますね^^すごいですね^^…

 12. esrluwqsncz pisze:

  esrluwqsncz…

  Love the website– really user friendly and lots to see!…

 13. CSGO pisze:

  CSGO…

  You have got very well thing right…

 14. hoverboard 6.5…

  These include my best hoverboard 6.5. I experience 9 twos today. These are unquestionably pleasing to get at home, smaller hd, working, out and about By most certainly even to deep sleep from…. I look at the many studies in addition to ordered any ki…

 15. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  thank so considerablya lot for your website it aids a whole lot…

 16. Brazilian Virgin Hair…

  Really enjoy such Brazilian Virgin Hair. You can keep them in a few colorings. produce each of them winter long. Retains a legs sooooo style. Along with sophisticated way too!…

 17. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  Thanks for offering these kinds of superior details…

 18. counterstrike pisze:

  counterstrike…

  Thanks, this site is really valuable…

 19. Google pisze:

  Google…

  Sites of interest we have a link to….