Ratuj Głuszca
xenatec coupe

Firma Xenatec jest bliska bankructwa (najprawdopodobniej już zbankrutowała), jednak to nie przeszkadza podziwiać jej największego dzieła przemierzającego ulice Monako.

Xenatec Coupe powstał w oparciu o Maybacha 57S i jest dwudrzwiowym pojazdem dla czterech pasażerów. Wprowadzone modyfikacje sprawiły, że stał się niemal odrębną konstrukcją mającą niewiele wspólnego z Maybachem 57S. W porównaniu do „dawcy”, Xenatec wprowadził kilka istotnych zmian w słupkach A i C, drzwiach, panelach bocznych oraz przednich i tylnych zderzakach. Słupek B został przesunięty o ponad 50 cm do tyłu. Taki zabieg sprawił, że dostęp na tylne fotele został znacznie ułatwiony. Dość szerokie rury wydechowe zostały zintegrowane z tylnym zderzakiem. Xenatec otrzymał też 20-calowe lub opcjonalnie 21-calowe felgi aluminiowe.

Firma wyprodukowała zaledwie 8 ze 100 planowanych egzemplarzy tego modelu. Ceny rozpoczynały się od 675 000 euro, a dzięki „błogosławieństwu” ze strony Maybacha, klienci mogli cieszyć się oryginalną gwarancją producenta.

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.