Ratuj Głuszca
volvo

Volvo XC90 jest produkowane już od dziesięciu lat. Mimo podeszłego wieku model ten wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród klientów z USA, w związku z czym producent wprowadza w nowej wersji jedynie kosmetyczne zmiany.

SUV w wersji modelowej 2013 zyskał zderzaki, progi i nadkola polakierowane w kolorze nadwozia, a także nowe lusterka i przeprojektowane obręcze aluminiowe o średnicy 18 cali. Odmiana R-Design wyróżnia się z kolei światłami LED do jazdy dziennej oraz 19-calowymi kołami.

Wewnątrz zastosowano aluminiowe wstawki dekoracyjne i wskaźniki z białym podświetleniem, natomiast wersje Premium Plus i Platinum otrzymały skórzane siedzenia Sovereign, elementy ozdobne z drewna polakierowanego na czerwono i specjalne dywaniki podłogowe.

Volvo XC90 przeznaczone na rynek północnoamerykański jest napędzane 3,2-litrowym silnikiem benzynowym V6 o mocy 240 KM i maksymalnym momencie obrotowym 320 Nm. Jednostka przenosi moc na wszystkie cztery koła za pomocą sześciobiegowej skrzyni automatycznej.

Ceny modeli z rocznika 2013 rozpoczynają się w USA od 39 500 dolarów.

1volvo Volvo XC90 w wersji 2013

2volvo Volvo XC90 w wersji 2013

3volvo Volvo XC90 w wersji 2013

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 2 w artykule: ”Volvo XC90 w wersji 2013”

  1. nlpjgtzmfu pisze:

    nlpjgtzmfu…

    You’re an extremely practical website; could not make it without ya!…

  2. COUNTERSTRIKE pisze:

    COUNTERSTRIKE…

    Wow, stunning site. Thnx …..