Ratuj Głuszca
vw

Jeden z najmniejszych czteroosobowych samochodów na świecie będzie teraz dostępny także w wersji czterodrzwiowej.

Wymiary nadwozia Volkswagena up! 4d nie zmieniły się w stosunku do wersji 2d. Szeroko otwierane tylne drzwi dają lepszy dostęp do tylnej kanapy, na której wygodnie zasiądą dwie dorosłe osoby.

W kwestii napędu oferowane będą dwa silniki benzynowe do wyboru. Mają one litr pojemności skokowej, po trzy cylindry i moc odpowiednio 44 kW/60 KM i 44 kW/75 KM. Średnie zużycie paliwa w wersji BlueMotion Technology (m.in. system Start-Stop) wynosi 4,2 l/100 km (60 KM) i 4,3 l/100 km (75 KM). Oba 1-litrowe silniki emitują poniżej 100 g/km CO2.

Podobnie, jak w przypadku wersji 2d, w nowym modelu producent oferuje opcjonalną funkcję awaryjnego hamowania w mieście. Aktywuje się ona automatycznie przy prędkości poniżej 30 km/h i za pomocą czujnika laserowego rozpoznaje niebezpieczeństwo kolizji.

Dostępny będzie także system maps + more – Personal Infotainment Device (PID). Z jednej strony można sterować nawigacją, telefonem, i radiem przy użyciu ekranu dotykowego PID, mocowanego nad konsolą środkową; z drugiej strony na ekranie tym wyświetlane są ważne informacje dotyczące samochodu, na przykład z systemu ParkPilot (odległość od przeszkód).

Pierwsze Volkswageny up! 4d pojawią się w sprzedaży w maju tego roku. Ceny rozpoczynają się od 10 325 Euro (475 Euro więcej, niż w przypadku modelu 2d).

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.