Ratuj Głuszca
smart

Słynny projektant mody Jeremy Scott stworzył wyjątkowy model smarta, który został pokazany podczas targów samochodowych w Los Angeles.

Współpraca z projektantami mody ogranicza się zwykle do wyboru materiałów w kabinie oraz schematów kolorystycznych nadwozia i wnętrza, jednak smart umożliwił projektantowi zmiany w stylizacji karoserii. Jak więc przystało na projekt Jeremy’ego Scotta, znakiem rozpoznawczym unikatowego modelu są skrzydła, natomiast nadwozie smarta forjeremy pokrywa lakier w kolorze jaskrawej bieli.

Połączenie bieli i błyszczących akcentów chromowanych ma swój dalszy ciąg po otwarciu drzwi. Do pokrycia deski rozdzielczej, foteli i paneli drzwi Jeremy Scott wybrał białą skórę nappa, podczas gdy kokpit zdobi ekstrawagancki, diamentowy motyw. Lśniące powierzchnie na drzwiach i charakterystyczne dla smarta elementy, takie jak klamki i pierścienie wokół zegarów, tworzą elegancki kontrast z matową bielą. Wrażenie lekkości potęgują otwory wentylacyjne przypominające silniki odrzutowe oraz nietypowy wolant, również nawiązujący kształtem do świata lotnictwa.

Smart forjeremy bazuje na obecnej wersji smarta fortwo electric drive. Z silnikiem elektrycznym o mocy 55 kW smart fortwo electric drive przyspiesza od 0 do 60 km/h w 4,8 s i osiąga maksymalną prędkość 125 km/h. Litowo-jonowa bateria o pojemności 17,6 kWh pozwala pokonać w ruchu miejskim około 145 kilometrów bez emisji żadnych szkodliwych substancji.

Auto trafi do sprzedaży w przyszłym roku w limitowanej serii.

Źródło: mototarget.pl

Komentarzy: 4 w artykule: ”Uskrzydlony smart”

 1. michal1200 pisze:

  Pośmigałbym takim smartem :D

 2. csgo skins banana…

  Thanks extremely beneficial. Will certainly share website with my buddies.|…

 3. nba pisze:

  nba…

  You’ve gotten impressive stuff at this point…

 4. NBA pisze:

  NBA…

  Wow… such a valuable websites…