Ratuj Głuszca
smart

Mija 10 lat, odkąd na drogi wyjechał pierwszy smart przygotowany w duecie z Brabusem. Z tej okazji niemiecki tuner przygotował limitowaną do zaledwie 100 sztuk serię smarta fortwo BRABUS „10th anniversary”, dostępną w wersjach coupé i cabrio.

Edycji „10th anniversary” towarzyszą ekskluzywne elementy wyposażenia i stylizacji – szkielet Tridion, panele nadwozia, ospojlerowanie i lusterka w kolorze ciekłego srebra, grafitowe wkłady przednich lamp, czerwone emblematy BRABUS oraz alufelgi BRABUS Monoblock VII w kolorze matowej czerni.

W kabinie wzrok przykuwa czarna, ręcznie przeszywana skórzana tapicerka kontrastująca z czerwonymi dodatkami, sportowa kierownica BRABUS oraz przycisk startera zintegrowany z dźwignią zmiany biegów. Dyskretnym zwieńczeniem edycji  „10th anniversary” jest tabliczka z numerem seryjnym egzemplarza.

Urodzinowy model bazuje na produkcyjnej wersji smarta fortwo BRABUS z turbodoładowanym silnikiem o mocy 102 KM i maksymalnym momencie obrotowym 147 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu 8,9 s, a prędkość maksymalna wynosi 155 km/h. Sportowe wrażenia z jazdy zapewnia zmodyfikowana przez specjalistów BRABUSA skrzynia biegów, specjalny układ wydechowy, zawieszenie obniżone o 10 mm oraz pakiet ospojlerowania.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.