Ratuj Głuszca
jaguar

2012 to kolejny rok finansowych niepewności. Zapomnijcie o lokatach i obligacjach, zainwestujcie w rzadkiego Jaguara XJ220S, który zostanie wystawiony na aukcji w Arizonie.

Jaguar XJ220 to jedna z  motoryzacyjnych ikon lat 90-tych. Samochód do dziś zachwyca sylwetką i osiągami. Dom aukcyjny RM Auctions już niedługo wystawi na sprzedaż prawdziwą perełkę – model XJ220 S, czyli klasyczne XJ220 po tuningu TWR.

Jaguara XJ220 budowano z aluminium, jednak Tom Walkinshaw Racing (TWR) stworzyło  dziewięć egzemplarzy z nadwoziem z włókna węglowego. Trzy samochody zostały następnie przebudowane na pojazdy wyścigowe, które walczyły w klasie GT. Pozostałych sześć egzemplarzy uzyskało status samochodu drogowego w celu uzyskania homologacji. Poza nowym, lekkim nadwoziem, auta te wyposażano także w szersze boczne listwy, regulowany spojler tylny i zmodyfikowany spojler przedni. Karbonowy Jag waży niecałe 1080 kg, a moc podwójnie doładowanej V-szóstki wynosi 680 KM. Napęd trafia na koła poprzez 5-stopniową skrzynię manualną.

Aktualny właściciel unikalnego Jaguara użytkował go 8 lat. W tym okresie pojazd został doposażony w tytanowy układ wydechowy TWR za 20 tys. $, a także przeszedł przegląd (update oprogramowania jednostki sterującej, czyszczenie wtryskiwaczy, wymiana wszystkich pasków i napinaczy i sprzęgła). Właściciel zdecydował się również na zmianę koloru na modny szary, matowy lakier, przypominający Lamborghini Reventon. Specjaliści z RM Auctions spodziewają się ofert w przedziale cenowym 225 – 300 tys. $. Biorąc pod uwagę fakt, iż samochód jest jednym z pięciu istniejących na świecie egzemplarzy, to jego przyszły właściciel może być wręczy pewny sprzedaży z zyskiem.

Autor: Michał Łuczyński
Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.