Ratuj Głuszca
5toyota

Na tegorocznym stoisku Toyoty w Genewie pojawi się model GT 86, a także gama nowych, ekologicznych pojazdów, przenoszących doświadczenia hybrydowe koncernu na kolejne segmenty motoryzacji.

Yaris Hybrid
Yaris Hybrid to pierwszy samochód hybrydowy w europejskim segmencie B. Dzięki temu modelowi technologia hybrydowa zostanie udostępniona szerszej grupie klientów w Europie. Samochód będzie wyróżniał się najniższą emisją w swoim segmencie. Do zalet znanych z innych samochodów hybrydowych Toyoty – płynnej i cichej jazdy, oszczędnej eksploatacji – dodaje wyjątkową zwinność w mieście i rekordowo niskie zużycie paliwa, osiągnięte dzięki zastosowaniu pełnej technologii hybrydowej w miejskim nadwoziu, bez kompromisów we wnętrzu i bagażniku.

FT-Bh: model koncepcyjny
Światową premierą będzie także model FT-Bh, czyli ultra lekki, hybrydowy pojazd koncepcyjny, zaprojektowany by wyznaczyć nowe standardy niskiego zużycie paliwa i emisji, przy atrakcyjnej cenie zakupu w momencie debiutu rynkowego.

GT 86
Debiutująca w Europie sportowa Toyota GT 86 w wersji produkcyjnej zostanie wprowadzona na rynek latem 2012 r. Prezentowany model w 100% realizuje założenia konstrukcyjne: wnosi nieskrępowaną radość z jazdy dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości, idealnemu rozkładowi masy, silnikowi typu boxer o mocy 200 KM i napędowi na tylną oś z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu (szpera).

NS4 i FCV-R: modele koncepcyjne
Toyota NS4 jest kolejną generacją samochodu hybrydowego typu Plug In, natomiast FCV-R jest kolejnym krokiem Toyoty w rozwoju masowo produkowanego samochodu wodorowego, torując drogę do debiutu sedana z ogniwami paliwowymi w 2015 roku.

Toyota diji
Debiutująca w Europie Toyota diji umożliwi całkowitą personalizację samochodu, niespotykaną dotąd w motoryzacji. Całe nadwozie oraz wnętrze jest przestrzenią wizualizacji, której kolor i treść użytkownik może w dowolnym miejscu zmieniać zgodnie ze swoimi preferencjami. Odbywa się to z taką łatwością, jak pobranie aplikacji na urządzenie mobilne. Toyota diji symbolizuje kompletnie nowe podejście do stylistyki i wizerunku samochodu.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.