Ratuj Głuszca
toyota

Firma Gazoo Racing jest partnerem Toyoty i zajmuje się głównie przeróbkami samochodów przystosowanych do profesjonalnych wyścigów, a także modyfikacjami seryjnych pojazdów. Jak pokazuje najnowszy projekt, nie są to jednak wyłącznie auta typowo sportowe.

Model GRMN iQ 130G powstał na bazie Toyoty iQ i będzie oferowany w limitowanej liczbie 100 egzemplarzy. Oprócz dedykowanego pakietu stylistycznego nadwozia (poszerzone nadkola, nowe zderzaki, aerodynamiczne spoilery i nakładki) oraz 16-calowych obręczy aluminiowych Enkei, samochód otrzymał także obniżone i utwardzone zawieszenie, sportowy układ hamulcowy oraz układ wydechowy z podwójną końcówką.

To, co najciekawsze kryje się pod maską. Standardowy silnik benzynowy o pojemności skokowej 1,33 l otrzymał turbosprężarkę, która podnosi moc do ponad 130 KM. Dokładne dane nie są jeszcze znane – firma tłumaczy jedynie, że w zeszłorocznym prototypie udało się osiągnąć 128 KM i 180 Nm maksymalnego momentu obrotowego, więc w obecnej, zmodyfikowanej konstrukcji wartości te powinny jeszcze wzrosnąć. Moc przenoszona jest na przednie koła poprzez sześciobiegową, krótko zestopniowaną skrzynię biegów.

GRMN iQ 130G trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.