Ratuj Głuszca
ford

Ford zaprezentował nowy model typu SUV, który będzie oferowany w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Escape, natomiast w Europie jako Kuga.

Nowy Ford Escape mierzy 4,52 m długości, 1,84 m szerokości i 1,68 m wysokości. Rozstaw osi to z kolei 2,69 m. Na rynku amerykańskim samochód dostępny będzie w wersji z napędem na dwa lub cztery koła oraz z trzema silnikami benzynowymi do wyboru. Wszystkie współpracują z 6-biegową przekładnią automatyczną.

Podstawowa jednostka napędowa to 2,5-litrowy, czterocylindrowy silnik wolnossący o mocy 168 KM, dostępny wyłącznie z napędem na przednie koła. Wyżej w hierarchii znajduje się motor 1,6 EcoBoost produkujący 173 KM. W tym przypadku do wyboru jest napęd na dwa lub cztery koła. Flagowy Escape napędzany jest 2-litrowym silnikiem EcoBoost. Moc 237 KM może docierać do kół w formie napędu FWD lub AWD.

Wnętrze nowego Forda Escape 2013 zaprojektowano zgodnie z zasadami nowego języka stylistycznego Forda, przez co kabina pasażerska SUVa w dużej mierze przypomina wnętrze Focusa. Na pokładzie znalazło się także wiele systemów zapożyczonych od mniejszego brata, takich jak na przykład układ monitorowania martwego pola widzenia w lusterku (BLIS).

Europejski odpowiednik Forda Escape, czyli model Kuga, zadebiutuje w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Źródło: mototarget.pl

Komentarzy: 6 w artykule: ”Taki będzie nowy Ford Kuga”

 1. nba 2k pisze:

  nba 2k…

  Maintain the good work and bringing in the group!…

 2. Google pisze:

  Google…

  Please check out the web-sites we follow, such as this one, because it represents our picks from the web….

 3. Google pisze:

  Google…

  Here are some hyperlinks to web-sites that we link to since we feel they may be really worth visiting….

 4. Google pisze:

  Google…

  Below you will find the link to some web-sites that we believe you’ll want to visit….

 5. Google pisze:

  Google…

  That could be the finish of this write-up. Right here you will obtain some websites that we feel you’ll enjoy, just click the links….

 6. [...] Image More @ hoga.pl 480 x 360 · [...]