Ratuj Głuszca
bolid

Formula SAE to niezwykłe zawody dedykowane studentom uczelni wyższych z całego świata. Cel – stworzyć profesjonalny zespół wyścigowy i samochód w stylu F1. W tym roku do rywalizacji chce dołączyć polski team WUT Racing.

F1 to gigantyczne przedsięwzięcie finansowe, logistyczne i techniczne. Profesjonalny zespół wyścigowy to grupa ludzi, od których wiedzy i efektywnego działania zależą cenne sekundy w trakcie wyścigu. Formula SAE to symulacja królowej sportów motorowych pod przewodnictwem Society of Automotive Engineers. Zawody dedykowane są studentom uczelni wyższych z całego świata.

30-osobowa grupa studentów Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej zdecydowała się podjąć wyzwanie. Zadanie nie należy do najłatwiejszych – uczestnictwo w Formula SAE wymaga stworzenia od podstaw teamu wyścigowe i bolidu. To oznacza przeprowadzenie badań, symulacji, zapewnienie zaplecza technicznego i wsparcia biznesowego, a także marketingowego. Dlatego też studenci podzielili zadania, obsadzając konkretne stanowiska specjalistami z danej branży. Struktura ta odzwierciedla wymagania, jakie stawiane są przed uczestnikami w trakcie zawodów. Zespoły muszą zaprezentować się zarówno w konkurencjach statycznych (prezentacja techniczna i biznesowa, analiza kosztów) jak i dynamicznych. W obrębie tych drugich samochód nie tylko przechodzi serię klasycznych pomiarów trakcyjnych, ale również bierze udział w 22-kilometrowym wyścigu, w trakcie którego nie można dokonywać żadnych napraw. Ze względu na współczesne wymogi, niebagatelną rolę odgrywa również spalanie.

WUT Racing jak każdy zespół wyścigowy musi dbać o swoje finanse. Aktualnie studenci starają się pozyskać pieniądze na pokrycie części kosztów transportu na zawody Formula SAE. Więcej możecie przeczytać tutaj.

studenci 600x350 Studenci budują bolid w stylu F1
Autor: Michał Łuczyński
Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.