Ratuj Głuszca
Salon samochodowy w Paryżu 2012

Wrześniowy salon samochodowy w Paryżu organizowany od 1894 r naprzemiennie z targami we Frankfurcie należy do najważniejszych imprez tego typu na świecie, a pod względem liczby premier nowych modeli wyprzedza nawet marcowy salon w Genewie. Paryż akredytujących  dziennikarzy przywitał rzęsistą ulewą. Pierwsze dwa dni targów to dni prasowe. Wozy transmisyjne, ekipy telewizyjne ,fotoreporterzy, wszyscy  szukają nowości oraz … pięknych kobiet. W biurze prasowym na tzw. giełdzie dziennikarskiej ujawniane zostały najważniejszych nowości tegorocznych targów – są wśród nich całkiem nowe modele, aktualne modele po liftingu, nowe wersje silnikowe, a także modele koncepcyjne zapowiadające przyszłe wersje produkcyjne. Część ze znajdujących się na liście samochodów zostało już oficjalnie przedstawionych przez swych producentów, ale to w Paryżu będzie miała miejsce ich uroczysta premiera.

Pierwsze pisemne wzmianki o samochodzie pochodzą z roku 215 roku p.n.e., a spisane zostały przez Herona z Aleksandri. W XIII wieku angielki mnich Roger Bacon prorokował, że można by zbudować machiny zdolne poruszać (…) powozy jedynie za pomocą nauki i sztuki, bez pomocy istoty żywej. W roku 1472 Robert Valturio przedstawił opis maszyny wojennej do której napędu wykorzystywany był wiatr na tej samej zasadzie działania co w wiatrakach. Również Leonardo da Vinci zajmował się pojazdami napędzanymi bez użycia siły koni. .Zaprojektował zamknięty woź bojowy, który napędzany był siłą mięśni ośmiu osób znajdujących się w środku. Właśnie wtedy pojawiła się przy tych pojazdach piękna kobieta. Powszechnie wiadomo jednak, że ładna (lub „odpowiednio” ubrana) dziewczyna potrafi przyciągnąć tłumy, nawet do najbardziej nie udanych modeli na czterech kółkach. A jak jest w tym roku w Paryżu zobaczcie czytelnicy naszego portalu sami.

To cudowne połączenie znane jest  w motoryzacji już od niepamiętnych czasów.  Obecnie chyba już nikt nie potrafi wyobrazić sobie prawdziwego salonu samochodowego bez mnóstwa przepięknych hostess ozdabiających mniej lub bardziej udane premiery. Nudne byłoby przechadzanie się po czerwonych dywanach salonu paryskiego, między surowymi, samotnie stojącymi samochodami, których zdjęcia w sieci można było oglądać już parę miesięcy wcześniej. Istna męczarnia, uwierzcie mi, bywającemu na salonach foreporterowi.  Na szczęście w halach Mondial de L’Automobile pięknych kobiet nie zabrakło, i mimo że część dziewczyn z roku na rok nie zmienia się (podobnie jak układ stoisk czy salonowe menu), to wnikliwi obserwatorzy odnotowali kilka bardzo udanych premier.
Swoją drogą to intrygujące, jak trafnie rozmaite marki potrafią kreować swój wizerunek za pośrednictwem hostess właśnie. Albo inaczej: jak hostessy znakomicie wpisują się w charakter marki.

Poniżej prezentujemy ujawnioną listę najważniejszych nowości tegorocznych targów – są wśród nich całkiem nowe modele, aktualne modele po liftingu, nowe wersje silnikowe, a także modele koncepcyjne zapowiadające przyszłe wersje produkcyjne.

Audi Q5 – lifting
Audi A2 Concept
Audi R8 – lifting
Audi – A3 Sportback – nowa wersja nadwoziowa
BMW GT1* – nowy model
BMW serii 1 (3d) – nowa wersja nadwoziowa
BMW serii 3 Touring – nowa wersja nadwoziowa
Citroën DS3 Cabrio – nowa wersja nadwoziowa
Citroën C4L – nowa wersja nadwoziowa
Citroën C-Elysée – nowy model
Chevrolet Trax – nowy model
Dacia Dokker – nowy model
Facel Vega Concept
Ford Mondeo – nowy model
Ford Fiesta – lifting
Kia Sorento – nowy model
Kia Pro Cee’d – nowa wersja nadwoziowa
Mazda 6 – nowy model
Mercedes-Benz CLA – nowy model
Mercedes-Benz A 45 AMG – nowa wersja silnikowa
Mercedes-Benz CLS Shooting Brake – nowa wersja nadwoziowa
Mercedes-Benz ML 300 Bluetec – nowa wersja silnikowa
Mitsubishi Outlander Hybrid – nowa wersja silnikowa
MINI Countryman Coupé – nowa wersja nadwoziowa
Opel Adam – nowy model
Opel Astra – lifting
Peugeot 2008 – nowy model
Peugeot 301 – nowy model
Porsche Panamera – lifting
Porsche Macan – nowy model
Porsche 911 Carrera 4 & 4S – nowa wersja (4×4)
Renault Clio – nowy model
Renault Espace – lifting
Seat Toledo – nowy model
Seat Leon – nowy model
Skoda Octavia – nowy model
Skoda Rapid – nowy model
Smart Concept
Subaru Forester – lifting
Toyota Auris – nowy model
Volvo XC40 – nowy model

MZ

Komentarzy: 6 w artykule: ”Samochodowe szaleństwo w Paryżu”

  1. [...] Download Image More @ hoga.pl [...]

  2. [...] Image More @ hoga.pl 730 x 486 · [...]