Ratuj Głuszca
macan

W serwisie PS-Garage pojawiły się pierwsze komputerowe wizualizacje nowego Porsche Macan wykonane na podstawie zdjęć szpiegowskich tego modelu.

Nazwa Macan to pochodzi z języka indonezyjskiego i oznacza „tygrysa”. Samochód będzie kluczowym elementem Strategii 2018, zgodnie z którą producent aut sportowych chce rozszerzać swoje portfolio. Porsche, wypuszczając na rynek model Macan, chce powtórzyć sukces Cayenne.

Pod maską znajdą się benzynowe silniki 2,0 TFSI o mocy 220 KM, 3,6 V6 produkujący 300 KM oraz doładowany 3,0 V6 rozwijający 375 KM i 542 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dwa oferowane w gamie diesle będą z kolei rozwijały moc 190 i 250 KM. W planach jest również wersja hybrydowa.

Pierwsze egzemplarze nowego  auta  opuszczą  linię produkcyjną w Lipsku w 2013 roku. Do tego momentu zakład w Saksonii będzie rozbudowywany tak, aby powstała tam w pełni rozwinięta fabryka produkująca auta (z montażownią i lakiernią). Inwestycja o wartości 500 milionów euro będzie jedną z największych w historii koncernu Porsche. W perspektywie kilku następnych lat w fabryce powstanie ponad 1000 nowych miejsc pracy.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.