Ratuj Głuszca
bugatti

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport L’Or Blanc to pierwszy samochód na świecie, który wykończono wstawkami z porcelany.

Auto powstało we współpracy z firmą Konigliche Porzellan-Manufaktur (KPM). „Pomysł zastosowania porcelany w  najszybszym kabriolecie na rynku początkowo wydawał się niedorzeczny,” przyznaje Stefan Brungs, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Bugatti Automobiles. „Realizacja nierealnych pomysłów to jednak specjalność naszej firmy, która słynie z tworzenia estetycznych projektów najwyższej jakości. W ten sposób kontynuujemy dzieło Ettore Bugatti, który uwielbiał eksperymentować z nowymi materiałami,” dodał Brungs.

Porcelanę wykorzystano w centralnych nakładkach kół, pokrywie wlewu paliwa, pokrywie filtra oleju oraz w znaczku „EB” umieszczonym z tyłu. Wraz z niecodzienną dekoracją, Bugatti L’Or Blanc otrzymał również wyjątkowy lakier nadwozia, będący połączeniem niebieskich pasów z białym podkładem.

Źródłem mocy jest 8-litrowy, 16-cylindrowy silnik produkujący 1001 KM i 1250 Nm. Po otwarciu dachu auto może rozpędzić się maksymalnie do 350 km/h, natomiast po jego zamknięci prędkość wzrasta do 407 km/h.

Cenę tego wyjątkowego modelu ustalono na poziomie 1 650 000 Euro. Są chętni?

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.