Ratuj Głuszca
kia-iia2011

Podczas IAA 2011 we Frankfurcie zadebiutowało wyczynowe Picanto Race przygotowane specjalnie na potrzeby markowego pucharu organizowanego przez Kia Motors Polska.
Wyścigowy serial organizowany przez KMP powróci do polskiego motorsportu w 2012 roku i oprócz toru w Poznaniu odwiedzi także wyścigowe obiekty w Niemczech, Czechach na Węgrzech i Słowacji.

Puchar Kia Picanto po raz pierwszy został zorganizowany w 2006 roku i był kontynuowany z poprzednią generacją modelu do roku 2009. Wraz z pojawieniem się na rynku najnowszego wcielenia Picanto w wersji trzydrzwiowej, Kia Motors Polska zdecydowała o reaktywowaniu serialu przeznaczonego przede wszystkim dla zawodników rozpoczynających swoją karierę w wyścigach samochodowych.

Startujące w przyszłorocznym pucharze auta, tak jak i eksponowany na salonie model, będą wyposażone w silniki benzynowe 1.2 o mocy ok. 90 KM. Przewidziane regulaminem modyfikacje techniczne obejmą przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa (klatka, fotele, wielopunktowe pasy, system gaśniczy itp.), zawieszenie, jednostkę sterującą silnika oraz układ wydechowy. W pełni przygotowane do zawodów Picanto będzie kosztowało ok. 40 000 zł.

Przyszłoroczny puchar Kia Picanto zaplanowany jest na 3 lata.

3thumb 600x350 Polski akcent na IAA 2011

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: pw
Tagi: , , , ,

Komentarze wyłączone.