Ratuj Głuszca
poduszka

Volvo to marka powszechnie utożsamiana z bezpiecznymi samochodami. Po wprowadzeniu do seryjnych modeli pierwszych na świecie standardowych pasów bezpieczeństwa czy bocznych poduszek powietrznych przyszedł czas na poduszkę opracowaną specjalnie dla pieszych.

Podstawą nowego systemu ochrony są czujniki w zderzaku przednim, które rejestrują kontakt fizyczny pomiędzy samochodem, a pieszym. Tylny koniec maski jest zwalniany i równocześnie podnoszony przez napełniającą się poduszkę powietrzną. Napełniona poduszka okrywa obszar pod uniesioną maską plus około jedną trzecią powierzchni szyby i dolną część słupków A. Pozwala to zmniejszyć rozmiar obrażeń pieszych. System jest aktywny w zakresie prędkości od 20 do 50 km/h.

Dodatkowo skutki kolizji niweluje wysokiej klasy klatka bezpieczeństwa składająca się z kilku stopów metali. Przód auta został wyposażony w miękką stal pochłaniającą większą część energii podczas zderzenia. Z kolei przestrzeń, w której siedzą pasażerowie jest chroniona poprzez stal o większej grubości. Dzięki temu udało się znacząco zwiększyć bezpieczeństwo osób podróżujących samochodem.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.