Ratuj Głuszca
peugeot

Peugeot prezentuje modele 208 XY oraz 208 GTi, które łączą w sobie komfort, wszechstronność i przestrzeń. Te dwie wyjątkowe odmiany wyróżniają się silnymi i zróżnicowanymi osobowościami stylistycznymi.

Dynamiczny charakter tych aut został przede wszystkim wyrażony poprzez ich zewnętrzną tożsamość, typową dla marki i rozpoznawalną na pierwszy rzut oka choćby dzięki charakterystycznej sylwetce nadwozia. Kolejnymi elementami cechującymi te trzydrzwiowe wersje są szerzej rozstawione koła z przodu (o 10 mm) i z tyłu (o 20 mm) oraz potęgujące efekt końcowy niepowtarzalne komponenty nadwozia. Duże obręcze ściśle wypełniające nadkola, wyprofilowane progi boczne oraz aerodynamiczne spojlery nie pozwalają przejść obok tych aut obojętnie.

W przedniej części nadwozia obu modeli wzrok przykuwają nowe reflektory halogenowe – widoczne zarówno w dzień, jak i po zmroku – w których zastosowano najnowszą technologię oświetleniową. Te starannie zaprojektowane elementy o prostokątnej strukturze wewnętrznej zawierają diody LED, zastosowane jako kierunkowskazy oraz światła do jazdy dziennej. Unoszące się obwódki głównych reflektorów, przypominające źrenice kota, dodają modelom 208 XY i 208 GTi dynamicznego charakteru.

Lampy idealnie komponują się ze specjalną osłoną chłodnicy. Nieznacznie rozszerzone chromowane akcenty dodają 208 XY elegancji, natomiast siateczka w wersji GTi podkreśla dynamiczną naturę auta. W Peugeot 208 XY chromowana osłona chłodnicy ma trzy poprzeczne listwy umieszczone ponad czarną lakierowaną listwą. W modelu 208 GTi czarny, błyszczący grill skupia uwagę dzięki jasnym, chromowanym wstawkom, które tworzą efekt nawiązujący do używanej w sportach motorowych flagi z szachownicą.

Przywiązanie wagi do szczegółów widoczne jest również w kabinie pasażerskiej, która zapewnia podróżującym poczucie komfortu. Już po otwarciu drzwi w oczy rzuca się aluminiowy próg z wytłoczonym napisem „Peugeot”. W górnej części kabiny zastosowano ciemny akcent kolorystyczny: na udekorowanej przeszyciami desce rozdzielczej pokrytej poliuretanowym PVC, siedzeniach oraz detalach wykończeniowych. Wnętrza obu modeli, 208 XY i 208 GTi, wyróżniają się licznymi wstawkami, odpowiednio w kolorach fioletowym i czerwonym, które podkreślają wyjątkowość tych wersji oraz tworzą niepowtarzalny nastrój.

Wnętrza obu aut zachęcają do odkrywania ich „małych tajemnic”. Podziwiasz stylistykę, chłoniesz atmosferę, dotykasz materiałów, elementów wykończenia i wyposażenia… Przedział pasażerski jest jak kreacja od znanego projektanta – nosi znamiona swojego twórcy wyrażone w detalach. Najlepiej oddają to dekoracyjne przeszycia, które ciągną się wokół otulających ciało foteli, skórzanej kierownicy, mieszka dźwigni zmiany biegów, skórzanej dźwigni hamulca ręcznego, podłokietnika wykończonego poliuretanowym PVC oraz pokrycia deski rozdzielczej.

W desce rozdzielczej zamontowano wysoko umieszczoną tablicę wskaźników z charakterystycznym, innowacyjnym podświetleniem. Zegary, nawiązując stylem do budowy reflektorów, otoczone są chromowanymi, satynowymi obwódkami, podświetlonymi diodami LED, natomiast ich tarcze zostały pokryte szczotkowanym aluminium.

Wyrafinowany i zaawansowany technologicznie przedział pasażerski zawiera liczne precyzyjnie dobrane elementy. Nawiewy, ozdobne boczne listwy ekranu dotykowego, ozdobne wykończenie deski rozdzielczej, wstawki w kole kierownicy, pasy bezpieczeństwa, poprzeczki w przednich i tylnych drzwiach – wszystko to współgra z atmosferą wnętrza.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.