Ratuj Głuszca
Classic cars take to the track

Już od dawna żaden polityk nie interesował się sportem motorowym w Polsce. Przyszedł czas na Palikota. Czy on coś zmieni?

Podczas konferencji w Radomiu, Janusz Palikot obiecał wybudować tor wyścigowy na światowym poziomie, który mógłby gościć nawet zawodników Formuły 1. Polityk zapewniał, że nie jest to typowa obietnica wyborcza, która później nie zostanie spełniona. Palikot jest zdania, że porządny tor wyścigowy w Polsce jest potrzebny, nie tylko ze względu na spore zyski jakie mógłby przynieść, ale także w celu rozwinięcia sportu motorowego w naszym Państwie.

Armand Ryfiński, członek ruchu Palikota: „Koszt takiego przedsięwzięcia jest niski, to około 60-70 milionów złotych. Promocja, prestiż dla miasta i zyski z organizacji imprez będą wielokrotnie większe.”

Podobno współpracownik Palikota rozpoczął już pierwsze rozmowy w sprawie budowy toru. Co więcej, wielu radomskich przedsiębiorców jest zainteresowanych taką inicjatywą i wybrano już nawet wstępne miejsce budowy obiektu. Niestety na konferencji nie podano tej lokalizacji.

Autor: MK
Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.