Ratuj Głuszca
citroen

Serwis Auto Express opublikował pierwsze zdjęcia nowego Citroena DS5, który dołączy do gamy ekskluzywnych modeli DS3 i DS4.

Eleganckie nadwozie samochodu (4,52 m długości, 1,85 m szerokości) będzie nawiązywało stylistycznie do pozostałych modeli z gamy DS. Dodatkowo, pasażerowie będą cieszyć się wysokim komfortem podróżowania oraz dużą funkcjonalnością kabiny (5 pełnoprawnych miejsc, bagażnik o pojemności 465 litrów).

Citroen DS5 zostanie wyposażony w najbardziej zaawansowane technologie, takie jak inteligentny system kontroli trakcji, alarm niezamierzonego przekroczenia linii z systemem wideo czy system automatycznego przełączania na światła mijania reagujący na obecność pojazdów jadących z naprzeciwka.

DS5 będzie pierwszym modelem marki korzystającym z technologii full-hybrid diesel Hybrid4 (200 KM, napęd na 4 koła) umożliwiającej jazdę po mieście w trybie elektrycznym, a także oferującej funkcję boost przy przyspieszaniu i ograniczoną do 99 g/km emisję CO2.

W ofercie dostępny będzie też silnik wysokoprężny 1,6-litra o mocy 109 KM oraz diesel 2,0 HDi. Benzynowa jednostka 1,6-litra oferowana będzie w dwóch wariantach mocy: 153 i 197 KM.

DS5 powinien trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku. Ceny w Wielkiej Brytanii będą rozpoczynały się od około 20 000 funtów. Model hybrydowy w topowej specyfikacji może kosztować nawet 30 000 funtów.

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.