Ratuj Głuszca
onyx

Peugeot wkracza do świata supersamochodów. Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, francuska marka zaprezentuje koncepcyjny model Onyx.

Koncept zbudowany w oparciu o strukturę z włókna węglowego ma 4,65 metra długości, 2,20 metra szerokości i 1,13 metra wysokości, przy czym jego masa całkowita to zaledwie 1100 kilogramów! Wystarczy do tego dodać silnik V8 HDi FAP o pojemności 3,7 litra i mocy 600 KM (współpracujący z 6-biegową sekwencyjną przekładnią manualną) i przepis na pogromcę supersamochodów czołowych producentów gotowy.

Dodatkowo, Onyx przyciąga wzrok futurystyczny projekt nadwozia bazujący na zasadzie kontrastów materiałowo-kolorystycznych: błotniki i drzwi w kolorze miedzianym zestawiono z czarnymi, matowymi panelami nadwozia z włókna węglowego.

Ciekawie prezentują się także 20-calowe obręcze aluminiowe ze specjalnie zaprojektowanymi oponami Michelin w rozmiarze 275/30 z przodu i 345/30 z tyłu. Ogromne koła skrywają równie potężne tarcze hamulcowe o średnicy 380 mm z przodu 355 mm z tyłu.

Kabina pasażerska pojazdu została zaprojektowana na kształt kokonu, który otula pasażerów podczas jazdy. Na uwagę zasługują w tym przypadku fotele, które zdają się być integralną częścią formy wykończeniowej wnętrza.

Peugeot Onyx będzie główną atrakcją stoiska francuskiej firmy w Paryżu.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.