Ratuj Głuszca
peugeot107

Peugeot 107 2012 jest bardziej nowoczesny i lepiej przystosowany do eksploatacji w mieście.

Modyfikacjom poddano przód auta, ale wymiary pojazdu nie uległy zmianie. Nowy, wyrazisty profil maski z dwukolorowym logo lwa oraz tablica rejestracyjna umieszczona centralnie w dolnym pasie nawiązują do stylizacji modelu 208. Rozmieszczenie świateł pozostało niezmienione, ale poprawiono wygląd samych kloszy. Przednie reflektory są teraz szersze i mają dwubarwne ramki, których kolorystyka odpowiada barwom logo zdobiącego maskę. Z tyłu zespół lamp ozdobiono ciemnoczerwonymi odwódkami. Nowa osłona chłodnicy o charakterystycznej dla modelu 107 strukturze plastra miodu stanowi ciekawe uzupełnienie kolorystyki przedniej części samochodu. W opcji dostępne są też diodowe światła do jazdy dziennej.

Wysmakowany klimat wnętrza buduje nowa tapicerka foteli (Manhattan) uzupełniona dwu-materiałowymi obiciami drzwi i deski rozdzielczej w czarnym kolorze. Inne nowe elementy wyposażenia wnętrza (dostępne w wyposażeniu standardowym bądź dodatkowym, w zależności od wersji) to:

- zestaw audio z odtwarzaczem CD oraz dwoma dodatkowymi głośnikami;
- zestaw audio PC Bluetooth CD z dwoma dodatkowymi głośnikami, gniazdem USB oraz obsługą MP3 i Bluetooth;
- kierownica oraz lewarek zmiany biegów obszyte skórą.

Model 107 jest dostępny w 3- lub 5-drzwiowym nadwoziu oraz w dwóch konfiguracjach układu napędowego – z silnikiem 1,0 l i pięciostopniową przekładnią manualną oraz jednostką 1,0 l z pięciostopniową przekładnią Two-tronic. Co ważne, model 107 jest teraz bardziej przyjazny środowisku, emitując jedynie 99 i 104 g CO2 na kilometr, odpowiednio w wersji z tradycyjną przekładnią manualną i skrzynią Two-tronic. Obniżono również koszty utrzymania, bowiem zapotrzebowanie na paliwo zmniejszyło się odpowiednio do 4,3 i 4,5 litra na 100 km.

W marcu 2012 roku, z okazji wprowadzenia nowej 107-ki na rynek, dostępna będzie wyjątkowa seria limitowana 107 ENVY. Dostępna z nowym lakierem śliwkowym (Plum) lub czarnym (Caldera), posiada specjalne dekoracje z wzorami w kształcie gałązki kwitnącej wiśni: naklejki na tylnych drzwiach, masce i pokrywie bagażnika, dywaniki ze „śliwkowymi” przeszyciami oraz dekoracje konsoli środkowej w tym samym kolorze.

Źródło: mototarget.pl

Jeden komentarz :) w artykule: ”Odświeżony Peugeot 107”