Ratuj Głuszca
kia

Nowa platforma podwoziowa, zmodernizowane jednostki napędowe, lepsze własności jezdne, bogatsze wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa oraz nowy wygląd nadwozia – oto elementy charakteryzujące odświeżoną Kię Sorento.

Zmodernizowana Kia Sorento otrzymała nowe zderzaki z pionowym układem świateł przeciwmgielnych, nową atrapę chłodnicy i reflektory ze światłami pozycyjnymi LED oraz nową klapę tylną nadwozia i lampy zespolone w technologii LED. W Sorento oferowane są polerowane 10-ramienne felgi o średnicy 19-cali z lekkiego stopu (wyposażenie opcjonalne).

Do wyboru nabywcy jest tapicerka materiałowa lub skórzana w kolorze czarnym lub beżowym. Siedmioosobowe wnętrze zyskało więcej materiałów miękkich w dotyku, a dyskretnej elegancji nadają mu chromowane klamki drzwi oraz chromowane obramowania wlotów powietrza i przełączników. Uwagę zwraca nowy zestaw wskaźników LCD i nowa konsola centralna z wyświetlaczem 8-calowym (7-calowym na rynkach Europy).

Produkowana w Korei Kia Sorento napędzana będzie gamą silników benzynowych i wysokoprężnych o mocy od 150 do 197 KM. Zgodnie z panującymi aktualnie trendami, charakterystyka jednostek benzynowych serii Theta II 2.4 GDI oraz diesli R2.2 TCI została zoptymalizowana w celu obniżenia zużycia paliwa. Do europejskich nabywców nowej Kii Sorento adresowany jest dodatkowo mniejszy, 2,0-litrowy silnik Diesla R2.0 TCI o mocy 150 KM.

Nowa Kia Sorento wyposażona jest w manualną lub automatyczną przekładnię sześciostopniową oraz w zależności od wersji modelowej −  napęd 2WD (tylko na koła przednie) lub 4WD (na cztery koła). Napęd 2WD skutkuje obniżeniem masy pojazdu o ok. 60 kg, a więc niższym zużyciem paliwa. Napęd 4WD to system typu „on demand” przekazujący 100 procent momentu obrotowego na koła przednie podczas zwykłej jazdy miejskiej lub autostradowej. W przypadku ich poślizgu część mocy (do 50%) przenoszona jest automatycznie na koła tylne. W warunkach niskiej przyczepności przydatny jest tryb „Lock Mode”, rozdzielający moment   koła przednie i tylne w proporcji 50/50 procent.

Zmodernizowanq Kiq Sorento pojawi się na większości rynków światowych w czwartym kwartale tego roku.

Źródło:mototarget.pl

Komentarze wyłączone.