Ratuj Głuszca
VW

Nowy Volkswagen CC zadebiutował w połowie listopada podczas Los Angeles Auto Show. Wprowadzanie na polski rynek tego awangardowego, czterodrzwiowego samochodu rozpoczęło się od prezentacji prasowej w malowniczych Pieninach pod koniec stycznia. Wiosną Volkswagen CC pojawi się w innych krajach – w USA, Rosji i Azji.

Retrospekcja. CC Volkswagena to pierwsze czterodrzwiowe coupé w swojej klasie, samochód zadebiutował na świecie przed czterema laty. Nisza szybko rozwinęła się w segment – na całym świecie na limuzynę o sylwetce samochodu sportowego zdecydowało się prawie 320 tysięcy osób. Design Volkswagena zjednał sobie także ekspertów od stylistyki: tylko w 2009 roku – pierwszym pełnym roku na rynku – Passat CC zdobył wyróżnienia „iF Product Design Award” (iF Industrie Forum Hannover), „red dot Design Award” (Design Zentrum Nordrhein Westfallen, Essen) i „Design Award” (Australien International Design Awards, Sydney).

Design. Zespół szefa designu Volkswagena Klausa Bischoffa unowocześnił CC, konsekwentnie i precyzyjnie zmieniając przód i tył nadwozia zgodnie z DNA designu Volkswagena. W rezultacie jego wygląd stał się szlachetniejszy i bardziej dynamiczny.

Wszystko na swoim miejscu. Wyposażenie seryjne zostało znacznie rozbudowane, obejmuje teraz między innymi reflektory bi-ksenonowe, funkcję statycznego doświetlania zakrętów oraz nowe, diodowe światła tylne (z innowacyjnym systemem wykorzystującym rozpraszanie światła w elementach światłowodowych). Seryjne są także: dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, system rozpoznawania zmęczenia kierowcy, radio RCD 310, listwy na progach ze stali nierdzewnej oraz komfortowe przednie zagłówki z dodatkową regulacją odległości. Ponadto do Volkswagena CC wprowadzonych zostało, oferowanych jako opcja, kilka nowych systemów wspierających kierowcę, na przykład takie technologie, jak zastosowane po raz pierwszy w Volkswagenie Side Assist Plus z Lane Assist (system ostrzega kierowcę przed pojazdami w martwym polu widzenia i inicjuje odpowiednią ingerencję w układ kierowniczy), a także współpracujący z kamerą system rozpoznawania znaków drogowych. Komfort optymalizuje wentylowany fotel z funkcją masażu.

6 silników. CC jest napędzane innowacyjnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z bezpośrednim wtryskiem. Wszystkie silniki wysokoprężne (TDI) są wyposażone seryjnie w system Start-Stop i funkcję rekuperacji (odzyskiwania energii hamowania). Wszystkie silniki benzynowe również posiadają funkcję rekuperacji. Jednostki TDI rozwijają moc 103 kW/140 KM i 125 kW/170 KM. Trzecim TDI w Volkswagenie CC jest BlueTDI o mocy 103 kW/140 KM, który jako jeden z niewielu silników na rynku spełnia już teraz wymagania normy Euro6, która zacznie obowiązywać dopiero jesienią 2014 roku. Silniki benzynowe europejskich wersji CC dysponują mocą 118 kW/160 KM, 155 kW/210 KM i 220 kW/300 KM.

DSG, 4MOTION, wolnobieg (funkcja swobodnego toczenia). Wszystkie silniki o mocy poniżej 210 KM mogą być wyposażone opcjonalnie w dwusprzęgłową przekładnię DSG. Nieco później dostępny będzie także Volkswagen CC z opcjonalnym napędem na wszystkie koła 4MOTION z silnikami 103 kW TDI (wersja z przekładnią manualną) i 125 kW TDI (wersja z DSG). Wariant sześciocylindrowy (300 KM) będzie oferowany seryjnie z DSG i napędem na wszystkie koła 4MOTION.

W przypadku silników TDI z przekładnią DSG Volkswagen CC dysponuje funkcją wolnobiegu, która odłącza silnik po zdjęciu nogi z pedału gazu. Wszystkie silniki są bardzo efektywne. Jednostka TDI 140 KM w wersji standardowej z manualną, 6-biegową przekładnią, rozwijająca prędkość 214 km/h, zużywa tylko 4,7 l/100 km (emisja CO2 125 g/km).

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 2 w artykule: ”Nowy Volkswagen CC – luksus w standardzie”

  1. csgo weapon pisze:

    csgo weapon…

    Thanks a lot for sharing this superb site…

  2. Smart Balance Wheel…

    I merely received my personal own so i wouldn’t aid myself personally, I actually fit Smart Balance Wheel for as well as went witout a doubt. I used to be practically stalking our tracing buy every couple of a lot of time due to the fact I’d been whi…